Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie FFX-II

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 czerwca 2016

Na południu Republiki Korei zwodowano fregatę rakietową Daegu , proj. FFX-II.

Południowokoreańska grupa stoczniowa DSME poinformowała o wodowaniu fregaty rakietowej Daegu, typu Incheon, pierwszego okrętu budowanego w ramach 2. partii dostaw / Zdjęcie: DSME

W stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) w Okpo-dong, dzielnicy południowego miasta Geoje, odbyła się ceremonia wodowania fregaty rakietowej Daegu (FFG 818), typu Incheon. Okręt zbudowano w ramach programu FFX (Future Frigate eXperimental). Pod koniec 2017 jednostka zostanie przekazana marynarce wojennej Republiki Korei. Rok później powinna wejść do służby.

Daegu jest pierwszą z fregat typu Incheon, budowanych w ramach 2. patrii (FFX-II). W odróżnieniu od 6 jednostek wcześniejszej transzy (FFX-I), z których 5 znajduje się w linii (Wodowanie Gwangju, 2015-08-11; Republika Korei odbiera trzecią fregatę FFX, 2015-01-05), nowe okręty cechują się większymi rozmiarami i wypornością, a także silniejszym uzbrojeniem. Mają 122 m długości i 14 m szerokości. Wypierają 3600 t. Rozwijają 30 w. Załogę stanowi 120 oficerów i marynarzy.

Uzbrojono je m.in. w 127-mm armatę morską Mk45 Mod 4 z lufą o długości 62 kalibrów, zestaw obrony bezpośredniej Mk15 Phalanx Block 1B, a także zaprojektowaną w kraju pionową wyrzutnię zdolną pomieścić 16 pocisków rakietowych, wchodzących w skład systemu obrony powietrznej okrętu. W najbliższych miesiącach Daegu przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpocznie się wieloetapowy program testowy, prowadzony w basenie portowym i na otwartym morzu. W br. władze w Seulu powinny podpisać kontrakt na budowę kolejnej z jednostek proj. FFX-II.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.