Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republika Korei zamawia Phalanxy

Marynarka wojenna, 25 lutego 2014

Amerykański Raytheon dostarczy Republice Korei 9 stanowisk systemu obrony bezpośredniej Phalanx CIWS Block 1B. Wartość zamówienia to 123 mln USD (372,7 mln zł).

Dostawy zamówionych przez Republikę Korei stanowisk systemu obrony bezpośredniej Phalanx CIWS Block 1B rozpoczną się w 2016. Ostatnie z nich zostaną przekazane Seulowi w 2022 / Zdjęcie: Raytheon

Porozumienie dotyczy 9 stanowisk Phalanx CIWS Block 1B, które zostaną zamontowane na 8 południowokoreańskich fregatach typu Incheon, pochodzących z 2. transzy dostaw (DS&ME dostarczy fregaty typu Incheon, 2014-01-02), a także przyszłych okrętach zaopatrzeniowych, roboczo określanych typem AOE-II. Dostawy Phalanxów rozpoczną się w 2016, a więc na rok przed przekazaniem Daehanminguk Haegun (marynarce wojennej Republiki Korei) pierwszych okrętów wspomnianych typów.

Omawiane zlecenie jest największym w historii programu Phalanx. Raytheon liczy też na kolejne zamówienia ze strony Republiki Korei. Jest to bardzo realne, ponieważ docelowa liczba okrętów zaopatrzeniowych typu AOE-II zostanie dopiero ustalona. Zastąpią one 3 obecnie użytkowane zaopatrzeniowce typu Cheonji.

Co więcej, Seul zapowiada też budowę 3. transzy Incheonów, która również powinna liczyć 8 okrętów. Zamówienie na systemy obrony bezpośredniej dla fregat tego typu spodziewane jest nie wcześniej niż w 2022, kiedy zakończą się dostawy zakupionych właśnie Phalanxów.

Niewykluczone, że systemy obrony bezpośredniej Incheonów 3. transzy będą występować w odmianie z laserami pokładowymi LaWS, rozwijanymi obecnie przez US Navy w ramach programu Directed Energy and Electric Weapon Systems Program (DE&EWS) (Próby LaWS wiosną, 2014-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.