Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostrzejsza reakcja na chińskie prowokacje

Lotnictwo wojskowe, 06 lutego 2014

Kōkū Jieitai (Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony) ogłosiły plany zaostrzenia sposobów reagowania na kolejne przypadki prowokacji ze strony chińskich statków powietrznych.

Zdjęcie: MO Japonii

Głośny spór terytorialny między Japonią, a ChRL o kontrolę nad wyspami Senkaku/Diaoyu, jest okazją do licznych prowokacji ze strony chińskich samolotów wojskowych i rządowych, które wlatują w lub zbliżają się niebezpiecznie blisko japońskiej przestrzeni powietrznej i/lub strefy identyfikacji obrony powietrznej (Kolejne japońskie interwencje, 2014-01-23). Do tej pory Kōkū Jieitai reagowały na tego typu incydenty, podrywając własne myśliwce oraz próbując przegonić intruzów.

Bezskuteczność takich działań zmusiła dowództwo wojsk lotniczych Japonii do wprowadzenia nowych zasad interwencji samolotów myśliwskich, które mają teraz próbować, zmusić do lądowania chińskie statki powietrzne na pobliskich wyspach, w tym np. Shimoji, znajdującej się w odległości 190 km od Senkaku/Diaoyu (Chińskie okręty znów blisko Senkaku/Diaoiu, 2013-01-21). Zmiana podyktowana jest próbą zniechęcenia Pekinu do kolejnych prowokacji, które jedynie zaostrzają i tak już trudne relacje z Tokio.

Kōkū Jieitai mają też rozszerzyć zakres współpracy z Kaijō Hoan-chō (strażą wybrzeża Japonii). Ta ma podejmować z wody chińskich pilotów, którzy zdecydują się na opuszczenie statku powietrznego, nim ten zostanie przechwycony przez japońskie myśliwce. W przeszłości pojawił się też pomysł patrolowania wód wokół Senkaku/Diaoyu przy użyciu bezzałogowych śmigłowców, bazujących na okrętach Kaijō Hoan-chō, a także Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony) (Japonia wyśle bezzałogowce nad Senkaku/Diaoiu?, 2013-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.