Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie załóg Hobartów

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2016

Australijscy marynarze przygotowują się do obsługi systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

W lipcu grupa australijskich marynarzy przeszła przeszkolenie z obsługi systemu Aegis. Jednodniowy kurs przeprowadzono na pokładzie amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS Spruance, typu Arleigh Burke, gdy okręt stacjonował w Darwin na północy kraju / Zdjęcie: USN

W Australii trwa szkolenie i zgrywanie pierwszej załogi niszczycieli rakietowych typu Hobart (Postępy w programie AWD, 2016-06-27). Pomocy w przedsięwzięciu udziela marynarka wojenna USA, która udostępniła grupie australijskich marynarzy jeden ze swoich okrętów.

Ośmiu Australijczyków przez jeden dzień zapoznawało się ze sposobem działania i obsługą systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis zamontowanego na amerykańskim niszczycielu rakietowym USS Spruance (DDG 111, Pierwsza misja USS Spruance, 2013-10-18), typu Arleigh Burke. Marynarze zostali oprowadzeni po okręcie. Przeszli również przeszkolenie zorganizowane przez operatorów systemu oraz personel obsługowy.

Marynarze, którzy szkolili się na USS Spruance, wejdą w skład pierwszej załogi niszczyciela rakietowego HMAS Hobart (DDGH 39). Wkrótce okręt opuści stocznię ASC w Adelaide i rozpocznie testy morskie. Próby będą prowadzone nieopodal południowych wybrzeży kraju. W ich trakcie sprawdzona zostanie praca podstawowych urządzeń pokładowych, w tym także systemu Aegis.

HMAS Hobart zostanie przekazany Royal Australian Navy (królewskiej marynarce wojennej Australii) w przyszłym roku. Kilka miesięcy później okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby, a stacjonujący na nim marynarze i oficerowie rozpoczną przygotowania do pierwszej misji bojowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.