Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie załóg Hobartów

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2016

Australijscy marynarze przygotowują się do obsługi systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

W lipcu grupa australijskich marynarzy przeszła przeszkolenie z obsługi systemu Aegis. Jednodniowy kurs przeprowadzono na pokładzie amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS Spruance, typu Arleigh Burke, gdy okręt stacjonował w Darwin na północy kraju / Zdjęcie: USN

W Australii trwa szkolenie i zgrywanie pierwszej załogi niszczycieli rakietowych typu Hobart (Postępy w programie AWD, 2016-06-27). Pomocy w przedsięwzięciu udziela marynarka wojenna USA, która udostępniła grupie australijskich marynarzy jeden ze swoich okrętów.

Ośmiu Australijczyków przez jeden dzień zapoznawało się ze sposobem działania i obsługą systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis zamontowanego na amerykańskim niszczycielu rakietowym USS Spruance (DDG 111, Pierwsza misja USS Spruance, 2013-10-18), typu Arleigh Burke. Marynarze zostali oprowadzeni po okręcie. Przeszli również przeszkolenie zorganizowane przez operatorów systemu oraz personel obsługowy.

Marynarze, którzy szkolili się na USS Spruance, wejdą w skład pierwszej załogi niszczyciela rakietowego HMAS Hobart (DDGH 39). Wkrótce okręt opuści stocznię ASC w Adelaide i rozpocznie testy morskie. Próby będą prowadzone nieopodal południowych wybrzeży kraju. W ich trakcie sprawdzona zostanie praca podstawowych urządzeń pokładowych, w tym także systemu Aegis.

HMAS Hobart zostanie przekazany Royal Australian Navy (królewskiej marynarce wojennej Australii) w przyszłym roku. Kilka miesięcy później okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby, a stacjonujący na nim marynarze i oficerowie rozpoczną przygotowania do pierwszej misji bojowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.