Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza misja USS Spruance

Marynarka wojenna, 18 października 2013

Amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Spruance (DDG 111), rozpoczął swoją pierwszą zamorską misję od czasu przyjęcia do służby.

USS Spruance (DDG 111) jest 61. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke. Okręt został zbudowany przez zakłady stoczniowe General Dynamics Bath Iron Works (BIW). Przyjęto go do służby 1 października 2011 / Zdjęcie: US Navy

USS Spruance pozostaje w służbie od października 2011. Okręt na stałe stacjonuje na terenie bazy US Navy w San Diego. Rozpoczęcie jego pierwszej zamorskiej misji poprzedziła seria prób morskich oraz ćwiczeń, mających na celu zgranie załogi niszczyciela oraz zapoznanie jej z warunkami służby.

Przez najbliższe miesiące USS Spruance będzie przebywał na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego. Do jego zadań będzie należało m.in. patrolowanie tego akwenu. Jednostka odbędzie też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych z USA państw. Okręt jest podporządkowany dowództwu 3. Floty US Navy.

Podczas rozpoczętej przed dwoma dniami misji, amerykański niszczyciel ma też wziąć udział w serii ćwiczeń morskich realizowanych wespół z okrętami marynarki wojennej ChRL. Wydarzenia te, poza nabraniem dodatkowych umiejętności przez załogę jednostki, stanowią część ambitnej strategii Waszyngtonu zmierzającej do zwiększenia zaufania i współpracy między siłami zbrojnymi obu państw, zwłaszcza na tak trudnym akwenie, jakim jest Pacyfik (Wspólne ćwiczenia morskie USA i ChRL, 2013-08-23, USA chcą więcej ćwiczeń z ChRL, 2013-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.