Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja USS Spruance

Marynarka wojenna, 18 października 2013

Amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Spruance (DDG 111), rozpoczął swoją pierwszą zamorską misję od czasu przyjęcia do służby.

USS Spruance (DDG 111) jest 61. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke. Okręt został zbudowany przez zakłady stoczniowe General Dynamics Bath Iron Works (BIW). Przyjęto go do służby 1 października 2011 / Zdjęcie: US Navy

USS Spruance pozostaje w służbie od października 2011. Okręt na stałe stacjonuje na terenie bazy US Navy w San Diego. Rozpoczęcie jego pierwszej zamorskiej misji poprzedziła seria prób morskich oraz ćwiczeń, mających na celu zgranie załogi niszczyciela oraz zapoznanie jej z warunkami służby.

Przez najbliższe miesiące USS Spruance będzie przebywał na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego. Do jego zadań będzie należało m.in. patrolowanie tego akwenu. Jednostka odbędzie też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych z USA państw. Okręt jest podporządkowany dowództwu 3. Floty US Navy.

Podczas rozpoczętej przed dwoma dniami misji, amerykański niszczyciel ma też wziąć udział w serii ćwiczeń morskich realizowanych wespół z okrętami marynarki wojennej ChRL. Wydarzenia te, poza nabraniem dodatkowych umiejętności przez załogę jednostki, stanowią część ambitnej strategii Waszyngtonu zmierzającej do zwiększenia zaufania i współpracy między siłami zbrojnymi obu państw, zwłaszcza na tak trudnym akwenie, jakim jest Pacyfik (Wspólne ćwiczenia morskie USA i ChRL, 2013-08-23, USA chcą więcej ćwiczeń z ChRL, 2013-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.