Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie podejście do CVLSP?

Lotnictwo wojskowe, 03 grudnia 2016

US Air Force opublikowały wstępne wymagania na następców śmigłowców UH-1N, wykorzystywanych do ochrony baz strategicznych pocisków nuklearnych.

Pentagon zamierza pozyskać 84 nowe śmigłowce do ochrony baz, gdzie znajdują się pociski LGM-30 Minuteman III. Zastąpią one używane od poand 40 lat UH-1N / Zdjęcie: US Air Force

Przedsięwzięcie o nazwie Common Vertical Lift Support Platform (CVLSP), którego celem jest pozyskanie przez US Air Force nowych śmigłowców do ochrony baz, w których stacjonują jednostki uzbrojone w międzykontynentalne pociski balistyczne LGM-30 Minuteman III z głowicami nuklearnymi, ciągnie się od początku dekady. Obecnie w bazach Francis E. Warren, w stanie Wyoming, Minot w Dakocie Pn. i Malmstrom w Montanie w służbie znajduje się 59 UH-1N.

Według najnowszych planów USAF zamierzają zakupić 84 nowe śmigłowce. Mają one być zdolne do przewozu 9 żołnierzy z wyposażeniem i rozwijać prędkość co najmniej 250 km/h. Minimalny wymagany zasięg bez tankowania to ok. 420 km, a długotrwałość lotu – 3 h.

Wiosną br. USAF chciały zastąpić UH-1N, bez przetargu, UH-60M (UH-60M do ochrony Minutemanów?, 2016-03-17). Ostatecznie jednak zdecydowały się na rozpisanie konkursu. Najprawdopodobniej wezmą w nim udział 4 śmigłowce: Airbus Helicopters UH-72A Lakota (Amerykanie zamawiają kolejne Lakoty , 2015-11-13), Bell Helicopter UH-1Y Venom (Oferta Bell Helicopter dla Polski , 2016-10-18), Leonardo AW139 (Pakistan zamówił AW139, 2016-08-05) i Sikorsky UH-60M.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra