Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ocean dla Brazylii

Marynarka wojenna, 11 kwietnia 2017

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii ma rozważać sprzedaż śmigłowcowca HMS Ocean marynarce wojennej Brazylii.

HMS Ocean może zostać sprzedany Brazylii / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Według dziennika The Herald ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii rozważa różne opcje zagospodarowania śmigłowcowca HMS Ocean (L12) po jego wycofaniu ze służby w 2018. Jedną z możliwości jest sprzedaż okrętu państwu trzeciemu, np. Brazylii.

Dowództwo Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) ma wyrażać zainteresowanie pozyskaniem jednostki. Zakup HMS Ocean pozwoliłby bowiem wypełnić lukę w linii, powstałą po zakończeniu eksploatacji wiekowego lotniskowca Sao Paulo (A 12, Demobilizacja lotniskowca Sao Paulo, 2017-02-19). Brytyjska jednostka uzupełniłaby wówczas okręt desantowy NAM Bahia (Operacje lotnicze z pokładu NAM Bahia, 2016-08-16).

Pod koniec marca HMS Ocean powrócił do Her Majesty's Naval Base Devonport na południu kraju, po zakończeniu misji bojowej. Okręt stacjonował w rejonie Bliskiego Wschodu, wypełniając zadania operacyjne na rzecz wielonarodowej koalicji walczącej z organizacjami islamistycznymi w regionie (Powrót HMS Ocean, 2017-03-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.