Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2016

Okręt flagowy Royal Navy rozpoczął nową misję bojową. Jednostka będzie służyć na Morzu Śródziemnym i w rejonie Bliskiego Wschodu.

Misja HMS Ocean potrwa do marca 2017 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W poniedziałek śmigłowcowiec HMS Ocean (L12) opuścił port macierzysty Her Majesty's Naval Base Devonport na południu kraju i wyszedł w morze na nową misję bojową. Przez najbliższe 6,5 miesiąca jednostka będzie stacjonowała na Morzu Śródziemnym i w rejonie Bliskiego Wschodu.

Okręt flagowy Royal Navy stanie na czele zespołu zadaniowego, który tworzy również okręt desantowy HMS Bulwark (L15), typu Albion (HMS Bulwark zakończył misję, 2015-12-08) i zaopatrzeniowiec RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay. Na pokładzie HMS Ocean służy 900 osób, w tym oficerowie i marynarze, a także załogi lotnicze i personel obsługowy śmigłowców 845. Naval Air Squadron z RNAS Yeovilton, 662. Squadronu Army Air Corps z Wattisham Airfield i 27. Squadronu z RAF Odiham.

Brytyjskie okręty będą wspierały wielonarodowe zespoły zadaniowe służące na Morzu Śródziemnym i w Zatoce Perskiej. Jednostki Royal Navy mają wspomagać sojuszników w powstrzymywaniu nielegalnej imigracji z Afryki do Europy (Nowa misja HMS Diamond, 2016-09-02), a także w walce z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych w Iraku i Syrii (USS Ross będzie eskortował CdG, 2016-09-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.