Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awaria HMS Duncan

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 listopada 2016

Brytyjski niszczyciel rakietowy doznał awarii układu zasilania, która uniemożliwiła mu udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich.

Awaria układu zasilania unieruchomiła HMS Duncan i uniemożliwiła mu udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W ubiegłym tygodniu niszczyciel rakietowy HMS Duncan (D37), typ 45, opuścił Her Majesty's Naval Base (HMNB) Devonport na południu kraju i skierował się na otwarte wody nieopodal hrabstwa Devon. Okręt miał wziąć udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich, organizowanych wspólnie z flotami Hiszpanii, Niemiec i Portugalii. Brytyjska jednostka nigdy jednak nie dotarła do celu (HMS Duncan wspiera działania CSG 12, 2015-07-08).

Jak się okazało już po 2 dniach okręt musiał wrócić do HMNB Devonport w asyście holowników. Jego załoga wcześniej zgłosiła usterkę układu napędowego. Silniki niszczyciela zostały unieruchomione z powodu braku zasilania. Wyłączone miały też zostać urządzenia obserwacyjne, a także systemy zarządzania walką i samoobrony.

W ostatnich latach niszczyciele rakietowe typ 45 trapione są awariami układu zasilania (Problemy z niszczycielami typ 45, 2016-06-07). Główną przyczyną utraty mocy ma być regularne przeciążanie turbin gazowych Rolls-Royce WR-21, w które wyposażony jest każdy z okrętów. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.