Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Royal Navy na czele TF 50

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 listopada 2016

Po raz pierwszy w historii brytyjski oficer stanął na czele zespołu zadaniowego US Navy operującego na Bliskim Wschodzie.

HMS Ocean (w tle) idzie obok amerykańskiego atomowego lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami Commodore Andrew Burns stanął na czele zespołu zadaniowego Task Force 50 (TF 50) US Navy. Pod jego dowództwem znaleźli się marynarze służący m.in. na amerykańskim atomowym lotniskowcu USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz i okrętach wchodzących w skład jego grupy bojowej (USS Dwight D. Eisenhower na Bliskim Wschodzie, 2016-07-13). Brytyjski oficer będzie dowodził podległymi mu jednostkami z pokładu okrętu flagowego Royal Navy, śmigłowcowca HMS Ocean (L12, Nowa misja HMS Ocean, 2016-09-21).

Okręty wchodzące w skład Task Force 50 operują głównie w rejonie odpowiedzialności 5. floty US Navy, w tym na wodach Zatoki Perskiej, M. Arabskiego i M. Czerwonego. Jednostki wspierają wysiłki wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Jej celem jest walka z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych bojówek islamistycznych działających w Iraku i Syrii.

Przed rokiem dowództwo nad TF 50 objął adm. Rene-Jean Crignola służący w Marine Nationale (marynarce wojennej Francji). Kierował on poczynaniami wielonarodowego zespołu zadaniowego z pokładu atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R91, CdG na czele TF 50, 2015-12-10). Obecnie francuski okręt flagowy stacjonuje na wschodnich wodach Morza Śródziemnego, skąd koordynuje naloty na pozycje Ad-Daula al-Islamijja (USS Mason wesprze CdG, 2016-11-27; Dłuższa misja CdG, 2016-10-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.