Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór USS Gerald R. Ford

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2017

US Navy odebrała atomowy lotniskowiec USS Gerald R. Ford.

Z kilkuletnim opóźnieniem atomowy lotniskowiec USS Gerald R. Ford został przekazany US Navy / Zdjęcie: USN

W środę marynarka wojenna USA odebrała atomowy lotniskowiec USS Gerald R. Ford (CVN 78), typu Gerald R. Ford od producenta, stoczni Newport News Shipbuilding z Wirginii. Kilka dni wcześniej okręt powrócił do portu po zakończeniu testów odbiorczych, które prowadzono nieopodal wschodnich wybrzeży USA (USS Gerald R. Ford zakończył testy odbiorcze, 2017-05-29).

USS Gerald R. Ford zostanie przyjęty do służby latem. W następnych miesiącach przeprowadzona zostanie seria prób i ćwiczeń morskich. Załoga okrętu wykorzysta ten czas, aby zgrać się i sprawdzić w praktyce umiejętności nabyte podczas szkolenia. Uważa się, że lotniskowiec uzyska całkowitą zdolność operacyjną ok. 2020.

USS Gerald R. Ford jest pierwszym z serii atomowych lotniskowców nowej generacji. W przyszłości zajmie miejsce wycofanego już ze służby USS Enterprise (CVN 65, Pożegnanie USS Enterprise, 2017-02-06). W stoczni NNS trwają prace nad kolejnymi 2 jednostkami typu Gerald R. Ford, przyszłym USS John F. Kennedy (CVN 79, Budowa CVN 79 zgodnie z planem, 2016-09-15) i USS Enterprise (CVN 80, Kolejne zlecenie na USS Enterprise, 2017-02-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra