Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Da Nang w Wietnamie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 lutego 2016

Do Wietnamu dotarł kolejny konwencjonalny okręt podwodny projektu 636 Warszawianka.

W porcie morskim Cam Ranh odebrano 5. OP proj. 636 Warszawianka / Zdjęcie: ADN

We wtorek do portu morskiego w Cam Ranh na południu Wietnamu wszedł holenderski półzanurzalny statek transportowy Rolldock Star. Na jego pokładzie znajdował się konwencjonalny okręt podwodny Đà Nẵng (HQ 186), proj. 636 Warszawianka.

Đà Nẵng jest 5. z serii sześciu OP projektu 636 Warszawianka, zakupionych przez Wietnam. W linii znajdują się już Hà Nội (HQ 182), Hồ Chí Minh (HQ 183; Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04), Hải Phòng (HQ 184) i Khánh Hòa (HQ 185, Wietnam ma nowe OP, 2015-08-03). Okręty zamówiono w 2009. Hanoi zapłaciło za nie ok. 2 mld USD (7,9 mld zł).

Wietnamskie OP są używane do ochrony i kontroli wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Hanoi zakupiło je w związku z zaostrzającą się sytuacją na wodach Morza Południowochińskiego i pogarszającymi się relacjami z Pekinem (Wietnam będzie kontynuował zakupy w Rosji, 2014-12-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.