Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy podpisali kontrakt na F-35B

Lotnictwo wojskowe, 26 listopada 2014

Rząd w Londynie zawarł kontrakt zakupu samolotów wielozadaniowych F-35B

Brytyjskie F-35B wzięły już udział w pierwszych próbnych lotach z uzbrojeniem ćwiczebnym / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Ministerstwo Obrony W. Brytanii poinformowało o zawarciu z Lockheed Martinem oficjalnego kontraktu dotyczącego zakupu 4 samolotów wielozadaniowych F-35B Lightning II, przeznaczonych dla jednostek liniowych. W ciągu następnych 5 lat Brytyjczycy nabędą łącznie 14 F-35B, a także wyasygnują fundusze na rozbudowę infrastruktury, niezbędnej do ich eksploatacji (Kontrakt na kolejną partię F-35, 2014-10-28).

Obecnie w Stanach Zjednoczonych znajdują się 3 brytyjskie F-35B, które służą do szkolenia pilotów i prób operacyjnych. Jak poinformował minister ds. wyposażenia obronnego i technologii Philip Dunne, zespół specjalistów z W. Brytanii przeprowadził pierwsze próby samolotów z podwieszonym uzbrojeniem ćwiczebnym. W ich trakcie badano własności aerodynamiczne F-35B z pociskami powietrze-powietrze bliskiego zasięgu MBDA ASRAAM i bombami kierowanymi Paveway IV (Jednoczesny zrzut Paveway IV, 2014-11-05). Próby realizowano na terenie bazy US Navy Patuxent River.

Czwarty F-35B zostanie przekazany Brytyjczykom w 2015. Oprócz tego rząd Jej Królewskiej Mości podpisze inne porozumienia, na mocy których zamówione zostaną pozostałe elementy wyposażenia F-35B oraz przeznaczone dla nich silniki Pratt & Whitney F135. Brytyjskie samoloty będą stacjonować w bazie RAF Marham. Mają operować zarówno z baz lądowych, jak i pokładów lotniskowców typu Queen Elizabeth (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.