Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe Eurofightery dla Hiszpanii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 25 stycznia 2018

Airbus Defence and Space dostarczył Ejército del aire (wojskom lotniczym Hiszpanii) dwa pierwsze wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon w konfiguracji P1Eb FW (Phase 1 Enhanced Further Work). Charakteryzują się one polepszonymi zdolnościami zwalczania celów powierzchniowych (Typhoony przybyły na Red Flag, 2015-01-15).

Para Eurofighterów P1Eb FW dostarczonych pod koniec 2017 wojskom lotniczym Hiszpanii / Zdjęcie: Airbus

Samoloty zostały wyprodukowane w zakładach w Getafe. Hiszpańska Dirección General de Armamento y Material (Dyrekcja Generalna Uzbrojenia i Zaopatrywania, DGAM) odebrała samoloty 22 grudnia. Następnie Eurofightery wykonały lot do bazy lotniczej Los Llanos w Albacete, gdzie rozpoczęły służbę. W 2018 i 2019 Ejército del aire odbiorą jeszcze 6 Eurofighterów w standardzie P1Eb FW.

Szef działu samolotów wojskowych Airbusa Alberto Gutierrez powiedział: Płynne wprowadzenie udoskonalonych zdolności jest istotnym elementem ewolucji Eurofightera. To wielkie osiągnięcie Airbusa i hiszpańskich wojsk lotniczych  wykonane na czas dzięki efektywnej współpracy, demonstrujące możliwości produkcyjne zakładów w Getafe.

Dyrektor DGAM ds. lotnictwa gen. Léon Antonio Machés dodał: Wejście do służby tych samolotów jest wynikiem intensywnej współpracy między naszym personelem i pracownikami Airbusa. To doskonała ilustracja technicznej wiedzy, która będzie wspierać przez wiele lat działalność przemysłową Eurofightera w Hiszpanii (Pół tysiąca Eurofighterów, 2017-04-11, Ekspresowa dostawa hiszpańskich Eurofighterów , 2017-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.