Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Wayne E. Meyer w Malezji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 lutego 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy zawinął do jednego z malezyjskich portów morskich. Rozpoczęta w środę wizyta jest okazją do kilkudniowej przerwy w realizacji zadań operacyjnych.

USS Wayne E. Meyer w bazie morskiej w mieście Kota Kinabalu / Zdjęcie: MO Malezji

Niszczyciel rakietowy USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke, wszedł w środę do portu morskiego w mieście Kota Kinabalu, położonym w malezyjskiej części Borneo. Okręt spędzi na miejscu kilka dni, podczas których jego załoga będzie mogła wziąć udział w szeregu inicjatyw organizowanych przez malezyjskich marynarzy, a także wymienić się z lokalnymi partnerami informacjami dotyczącymi zasad operowania na Morzu Południowochińskim.

USS Wayne E. Meyer jest częścią lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1. Na początku stycznia niszczyciel i pozostałe okręty CSG 1 rozpoczęły nową misję bojową (Nowa misja CSG 1, 2018-01-05). Przez najbliższe miesiące zespół będzie prowadzić działania operacyjne na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, w ramach których współpracować z siłami morskimi lokalnych partnerów, a także uczestniczyć w ćwiczeniach morskich organizowanych w regionie (CSG 1 na Filipinach, 2018-02-18).

Na czele CSG 1 stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Zespół uzupełniają: niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke (USS Michael Murphy dołączył do CSG 1, 2018-02-01) i krążownik USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga (Podano przyczyny wypadku USS Lake Champlain, 2017-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.