Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Wayne E. Meyer w Malezji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 lutego 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy zawinął do jednego z malezyjskich portów morskich. Rozpoczęta w środę wizyta jest okazją do kilkudniowej przerwy w realizacji zadań operacyjnych.

USS Wayne E. Meyer w bazie morskiej w mieście Kota Kinabalu / Zdjęcie: MO Malezji

Niszczyciel rakietowy USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke, wszedł w środę do portu morskiego w mieście Kota Kinabalu, położonym w malezyjskiej części Borneo. Okręt spędzi na miejscu kilka dni, podczas których jego załoga będzie mogła wziąć udział w szeregu inicjatyw organizowanych przez malezyjskich marynarzy, a także wymienić się z lokalnymi partnerami informacjami dotyczącymi zasad operowania na Morzu Południowochińskim.

USS Wayne E. Meyer jest częścią lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1. Na początku stycznia niszczyciel i pozostałe okręty CSG 1 rozpoczęły nową misję bojową (Nowa misja CSG 1, 2018-01-05). Przez najbliższe miesiące zespół będzie prowadzić działania operacyjne na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, w ramach których współpracować z siłami morskimi lokalnych partnerów, a także uczestniczyć w ćwiczeniach morskich organizowanych w regionie (CSG 1 na Filipinach, 2018-02-18).

Na czele CSG 1 stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Zespół uzupełniają: niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke (USS Michael Murphy dołączył do CSG 1, 2018-02-01) i krążownik USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga (Podano przyczyny wypadku USS Lake Champlain, 2017-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.