Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Milius w drodze do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 18 maja 2018

Niszczyciel rakietowy USS Milius wszedł w rejon odpowiedzialności 7. floty US Navy. Okręt kontynuuje podróż do Yokosuki.

USS Milius wchodzi do bazy morskiej w Pearl Harbor na Hawajach, gdzie spędził kilka dni przed wznowieniem podróży do Japonii / Zdjęcie: Petty Officer 2nd Class Katarzyna Kobiljak, USN

Departament Obrony USA poinformował, że niszczyciel rakietowy USS Milius (DDG 69), typu Arleigh Burke, osiągnął istotny etap w swojej podróży do nowego portu macierzystego. Okręt zmierza do Yokosuki w Japonii. Po dotarciu do miejsce niszczyciel wejdzie w skład Destroyer Squadron 15.

20 kwietnia USS Milius opuścił bazę US Navy w San Diego, w Kalifornii (Przebazowanie USS Milius, 2018-04-19) jako ostatni z trzech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które zdecydowano się przebazować do Japonii w celu wzmocnienia amerykańskich sił morskich na Pacyfiku. W przeszłości do Yokosuki przeszły niszczyciele: USS Barry (DDG 52, Powrót USS Ronald Reagan do Yokosuki, 2017-08-09) i USS Benfold (DDG 65).

Przebazowanie USS Milius do Japonii poprzedził kilkumiesięczny przegląd remontowy połączony z ograniczoną modernizacją. Okręt otrzymał m.in. unowocześniony system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis Baseline 9. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.