Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Naval Group z Royal IHC

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lutego 2019

Francuska Naval Group porozumiała się z Royal IHC w sprawie współpracy przy budowie okrętów podwodnych dla marynarki wojennej Holandii. 

Naval Group i jej lokalny partner, Royal IHC z Kinderdijk, będą oferować marynarce wojennej Holandii kupno krętów opartych na projekcie Scorpène / Zdjęcie: MO Indii

W przypadku wygranej w przetargu oba przedsiębiorstwa mają wykorzystać swoje doświadczenie i możliwości produkcyjne, aby w sposób szybki, skuteczny i przystępny cenowo zaprojektować, zbudować, a następnie przetestować i przekazać marynarce wojennej Holandii serię nowych okrętów podwodnych. Porozumienie zakłada, że konstrukcja nowych jednostek będzie prowadzona w kraju nabywcy.

W ramach umowy Naval Group ma odpowiadać m.in. za opracowanie szczegółowego projektu nowych okrętów podwodnych. Z kolei Royal IHC ma nadzorować proces ich budowy i wyposażania w niezbędny sprzęt pokładowy i uzbrojenie. W prace ma też zostać zaangażowana utworzona niedawno spółka Naval Group Netherlands (Utworzono Naval Group Netherlands, 2018-11-15).

Naval Group i Royal IHC to nie jedynie przedsiębiorstwa zainteresowane holenderskim przetargiem. O zlecenie na nowe okręty podwodne ubiegać się mają też szwedzki Saab i lokalne Damen oferujące OP proj. A26 (Euronaval 2018: Szwedzko-holenderski następca Walrusów? , 2018-10-28) oraz niemiecki thyssenkrupp Marine Systems z okrętami typ. 212CD (Common Design, Holandia dołączy do programu 212CD?, 2018-04-06). Nowe jednostki mają zastąpić w linii cztery wiekowe OP typu Walrus.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra