Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia wybrała nowe OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lutego 2017

Marynarka wojenna Norwegii pozyska 4 nowe okręty podwodne z Niemiec.

Norwegia i Niemcy zamierzają przeprowadzić wspólnie program zakupu okrętów podwodnych. Nowy typoszereg zostanie określony jako U212NG (Norway-Germany / Next Generation) / Zdjęcie: MO Norwegii

Ministerstwo obrony Norwegii postanowiło zakończyć trwający od roku przetarg na zakup nowych okrętów podwodnych. Oslo zdecydowało się zakupić OP wspólnie z rządem Niemiec. W najbliższych miesiącach władze obu państw mają przeprowadzić negocjacje umowy międzyrządowej, która będzie regulować zakres nowego programu. Następnie rozpoczną się rozmowy z potencjalnym producentem okrętów, Thyssenkrupp Marine Systems (Norwegia wybierze nowe OP, 2016-12-06).

Rząd w Oslo zakłada, że kontrakt w sprawie zakupu nowych okrętów zostanie zawarty do 2019. Ma to pozwolić na rozpoczęcie ich dostaw w połowie lat 2020. Ostatnie jednostki mają trafić do Norwegii w latach 2030.

Obecnie zakłada się, że marynarka wojenna Norwegii pozyska 4 nowe okręty podwodne, które pozwolą wycofać ze służby obecnie eksploatowane jednostki typu Ula. Kolejne 2 OP zakupi flota niemiecka. Zostaną one oparte na zmodyfikowanym dla potrzeb nowego użytkownika projekcie jednostek typ 212A, użytkowanych obecnie przez Niemcy i Włochy (Pietro Venuti przekazany, 2016-07-07; Druga transza dostaw U212A, 2015-02-02). Warto przypomnieć, że te same okręty oferowane są Marynarce Wojennej RP w programie Orka (Nowy harmonogram modernizacji MW RP, 2017-01-20).

Z decyzji rządu Norwegii niezadowolony jest drugi z oferentów w przetargu, DCNS. Producent z Francji oferował Oslo kupno serii okrętów opartych na uniwersalnym projekcie Scorpène (DCNS poszukuje partnerów w Norwegii, 2016-12-14). Francuska grupa stoczniowa wyraziła gotowość do wznowienia współpracy z Norwegami, jeżeli nie powiodą się negocjacje norwesko–niemieckie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.