Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe zdolności A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 22 lutego 2019

Airbus zakończył próby certyfikacyjne opcjonalnego zestawu służącego do podawania paliwa przez samolot transportowy A400M. Składa się on dodatkowych zbiorników paliwa i bębna z przewodem elastycznym, zabudowanych w ładowni. Oprócz nich samolot ma także dwa podskrzydłowe zasobniki z przewodami elastycznymi, dzięki czemu może przetaczać naftę aż 3 statkom powietrznym jednocześnie.

C.15 Hornet pobiera paliwo za pomocą opcjonalnego zestawu zabudowanego w ładowni A400M / Zdjęcie: Airbus

Próby przeprowadzono wspólnie z personelem Centro Logístico de Armamento y Experimentación (CLAEX, Centrum logistycznego uzbrojenia i prób) Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii). W trakcie 9 lotów A400M podał 90 t paliwa dwóm samolotom wielozadaniowym C.15 Hornet i innemu prototypowi A400M.

W ramach prób opracowano także i sprawdzono najnowsze oprogramowanie służące do zarządzania ilością paliwa, które ma być certyfikowane w bieżącym roku, ulepszenia urządzeń służących do tankowania w nocy i zbadano zdolność tankowania śmigłowców (Rafale tankuje z A400M, 2018-06-11, 6 Hornetów tankuje z A400M, 2017-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra