Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi komplet S-400 już w Turcji

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 września 2019

Ministerstwo obrony Turcji poinformowało dziś o zakończeniu dostaw drugiego kompletu bateryjnego kompleksów obrony powietrznej S-400. Dostawy rozpoczęto 24 sierpnia 2019. Sprzęt trafiał, tak jak w przypadku poprzedniej baterii, do bazy lotniczej Mürted pod Ankarą.

Równolegle z dostawami trwa szkolenie tureckiego personelu, który będzie obsługiwał kompleksy S-400. Władze Turcji podtrzymują, że pierwsza jednostka uzbrojona w ten rosyjski sprzęt osiągnie gotowość bojową w kwietniu 2020.

Dostawy drugiego kompletu bateryjnego kompleksów obrony powietrznej S-400 rozpoczęły 24 sierpnia 2019. Sprzęt trafiał, tak jak w przypadku poprzedniej baterii, do bazy lotniczej Mürted pod Ankarą / Zdjęcie: MO Turcji

Dostawy komponentów kompleksów S-400 do Turcji rozpoczęły się w lipcu 2019 (Komponenty S-400 już w Turcji, 2019-07-12). Realizowane są wbrew groźbom sankcji USA (Amerykanie naciskają Turcję, 2019-01-08), które oferowały Ankarze własne systemy przeciwlotnicze Patriot. Tureccy specjaliści uznali je jednak za gorsze od S-400 i oferowane na znacznie mniej korzystnych warunkach gospodarczych.

Prezydent Tayyip Erdogan nie wyklucza rozmów z Donaldem Trumpem na temat dalszej współpracy w branży obronnej. Warunkiem jest jednak rezygnacja przez USA z sankcji, które objęły dotąd zerwanie dostaw samolotów stealth F-35 (SKRYWANE I JAWNE WADY F-35, 2019-07-31) i wykluczenie tureckiego przemysłu z programu jego rozwoju i produkcji. Stany Zjednoczone póki co nadal grożą rozszerzeniem sankcji w wypadku wprowadzenia rosyjskich systemów do linii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.