Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia poszukuje nowych czołgów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 listopada 2020

Ministerstwo Obrony Norwegii opublikowało informację o wskazaniu dwóch ofert na dostawę nowych czołgów podstawowych. Pod uwagę brana jest oferta niemiecka z nowo produkowanymi Leopardami 2 i południowokoreańska z czołgami K2 Black Panther.

Nowe czołgi podstawowe mają zastąpić w Hæren 36 Leopardów 2A4NO, pozyskanych z zapasów Holandii / Zdjęcie: MO Norwegii 

Storting (parlament Królestwa Norwegii) podjął decyzję o wymianie eksploatowanych czołgów Leopard 2A4NO. Obecnie Hæren (wojska lądowe) dysponują 52 wozami tego typu, które stanowią wyposązenie Panserbataljonen (baonu pancernego), wchodzącego w skład brygady Nord.

Początkowo pod uwagę brano dziewięć koncepcji unowocześnienia floty czołgów podstawowych, z których wybrano dwie. Zakładały one zakup całkiem nowych czołgów lub głęboką modernizację posiadanych Leo 2A4NO wraz z zakupem partii nowych czołgów w celu zwiększenia liczby posiadanych wozów. Ostatecznie odrzucono plan unowocześnienia Leopardów 2A4NO. Według analiz Hæren modernizacja tych wozów nie pozwoli spełnić zakładanych wymagań, zwłaszcza pod względem poziomu ochrony i urządzeń łączności.

Szczegółowy projekt zakupu nowego uzbrojenia powinien zostać przedstawiony do zatwierdzenia parlamentowi w przyszłym roku. Będzie on zawierał m.in. liczbę czołgów jakie mają zostać zakupione, przewidywane koszty i harmonogram programu. Według planów nowe czołgi powinny trafić do jednostek Hæren w 2025 (Norwegia się zbroi, 2015-05-13).

Norweskie ministerstwo obrony przeprowadzi teraz dialog z władzami Niemiec i Republiki Korei, m. in. w celu oceny możliwości współpracy i eksportu produktów norweskiego przemysłu obronnego do tych krajów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.