Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sonary dla niemieckich NH90 NFH

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 22 lutego 2022

Ministerstwo Obrony Niemiec wybrało sonary Flash Sonics, które wejdą do wyposażenia niemieckich śmigłowców morskich NH90 NFH w nowej konfiguracji. Przyczynią się do zwiększenia zdolności wykrywania celów pod powierzchnią wody.

System Flash Sonics składa się z sonaru zanurzalnego i boi hydroakustycznych / Zdjęcie: Bundeswehr

W skład systemu Flash Sonics wejdzie szerokopasmowy sonar zanurzalny pracujący w niskiej częstotliwości. Jest on wspierany przez pasywny i aktywny system przetwarzania BlueTracker oparty na bojach hydroakustycznych, co pozwala zwiększyć obszar poszukiwań. Zaletą systemu Flash Sonics jest duży zasięg wykrycia i niski współczynnik fałszywych alarmów w czasie działań na ocenach i wodach przybrzeżnych.

Thales dostarczył użytkownikom ponad 500 systemów hydroaukustycznych rodziny Flash. Są używane lub zamówione przez marynarki wojenne 18 państw, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, Norwegii i Republiki Korei. Systemy tej rodziny wejdą też do wyposażenia polskich śmigłowców AW101 (Sonary Flash Sonics dla MW, 2020-09-18, Ostatnie koreańskie AW159, 2016-12-27).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.