Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gwangju w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 listopada 2016

Południowokoreańska marynarka wojenna przyjęła do służby 6. fregatę rakietową typu Incheon.

W marcu 2017 Gwangju powinien rozpocząć działania bojowe / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Fregata rakietowa Gwangju (FFG 817), typu Incheon, została przyjęta do służby podczas ceremonii zorganizowanej przez Daehanminguk Haegun (marynarkę wojenną Republiki Korei) i południowokoreańską agencję ds. zamówień wojskowych (DAPA). Wejście okrętu do linii poprzedziła seria testów morskich, które zapoczątkowano kilka miesięcy po jego wodowaniu (Wodowanie Gwangju, 2015-08-11).

Gwangju zbudowano w stoczni STX Offshore & Shipbuilding w Changwon, na terenie prowincji Gyeongsang Południowy. Okręt powstał w ramach programu FFX (Future Frigate eXperimental). Gwangju jest ostatnią z fregat typu Incheon wchodzących w skład 1. transzy. Od jednostek nowej serii odróżniają się one rozmiarami, wypornością i przenoszonym uzbrojeniem (Wodowanie FFX-II, 2016-06-09).

Fregata rakietowa Gwangju ma 114 m długości i 14 m szerokości. Wypiera ok. 3200 t. i rozwija 30 w. Załogę stanowi 140 oficerów i marynarzy. Wyposażono ją w m.in. 127-mm armatę morską BAE Systems Mk 45 Mod 4, 2 czteroprowadnicowe wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych, zestawy obrony bezpośredniej: RIM-116 Rolling Airframe Missile (RAM) i Phalanx CIWS i wyrzutnie torped K745 Chung Sang Eo (Niebieski Rekin). Z pokładu lotniczego będzie operował śmigłowiec morski AW159 Wildcat (Odbiór południowokoreańskich Wildcatów, 2016-07-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.