Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa w sprawie Rafale w 2014

Lotnictwo wojskowe, 18 października 2013

Według oficjalnego oświadczenia wojsk lotniczych Indii, umowa w sprawie zakupu samolotów wielozadaniowych Rafale zostanie sfinalizowana do końca marca 2014.

Według różnych szacunków zakup 126 Rafale ma kosztować indyjskich podatników 12-15 mld USD / Zdjęcie: MO Francji

Informację taką przekazał mediom zastępca szefa sztabu Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii), Air Chief Marshall S. Sukumar. Według niego umowa dotycząca zakupu przez Indie 126 samolotów wielozadaniowych Rafale od Francji zostanie podpisana w bieżącym roku finansowym, który kończy się 31 marca 2014. Jak widać, niedawna nagła śmierć sekretarza w ministerstwie obrony Indii, Aruna Kumara Bala, odpowiedzialnego za zakupy sprzętu wojskowego i będącego głównym negocjatorem kontraktu z Francuzami, nie spowodowała impasu przedsięwzięcia.

W ramach porozumienia Dassault ma dostarczyć Hindusom zestawy zespołów i części do montażu 18 samolotów. Pozostałe zostaną wyprodukowane w zakładach Hindustan Aeronautics Ltd.

Strona francuska nie wydała żadnego oświadczenia na temat indyjskiego kontraktu i wystąpienia marsz. Sukumara. Nieoficjalnie mówi się, że Paryż miał nadzieje na finalizację umowy przed końcem br. (Rosyjskie uzbrojenie dla indyjskich Rafale? , 2013-09-16, Temat Rafale dla Indii wciąż żywy, 2013-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.