Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa w sprawie Rafale w 2014

Lotnictwo wojskowe, 18 października 2013

Według oficjalnego oświadczenia wojsk lotniczych Indii, umowa w sprawie zakupu samolotów wielozadaniowych Rafale zostanie sfinalizowana do końca marca 2014.

Według różnych szacunków zakup 126 Rafale ma kosztować indyjskich podatników 12-15 mld USD / Zdjęcie: MO Francji

Informację taką przekazał mediom zastępca szefa sztabu Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii), Air Chief Marshall S. Sukumar. Według niego umowa dotycząca zakupu przez Indie 126 samolotów wielozadaniowych Rafale od Francji zostanie podpisana w bieżącym roku finansowym, który kończy się 31 marca 2014. Jak widać, niedawna nagła śmierć sekretarza w ministerstwie obrony Indii, Aruna Kumara Bala, odpowiedzialnego za zakupy sprzętu wojskowego i będącego głównym negocjatorem kontraktu z Francuzami, nie spowodowała impasu przedsięwzięcia.

W ramach porozumienia Dassault ma dostarczyć Hindusom zestawy zespołów i części do montażu 18 samolotów. Pozostałe zostaną wyprodukowane w zakładach Hindustan Aeronautics Ltd.

Strona francuska nie wydała żadnego oświadczenia na temat indyjskiego kontraktu i wystąpienia marsz. Sukumara. Nieoficjalnie mówi się, że Paryż miał nadzieje na finalizację umowy przed końcem br. (Rosyjskie uzbrojenie dla indyjskich Rafale? , 2013-09-16, Temat Rafale dla Indii wciąż żywy, 2013-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.