Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie Apache pod granicą z ChRL

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2013

Według indyjskich mediów, część z planowanych do wprowadzenia do służby śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache ma stacjonować przy granicy z ChRL.

Planowana dyslokacja śmigłowców uderzeniowych AH-64 (na zdjęciu) jest częścią strategii wzmacniania potencjału operacyjnego indyjskich wojsk przy granicy z Chinami. Ta z kolei stanowi odpowiedź na podobne działania ze strony ChRL / Zdjęcie: US Army

Informacja na ten temat została przed kilkoma dniami podana przez głównodowodzącego indyjskimi wojskami lotniczymi, marszałka lotnictwa Normana A.K. Browne. Warto przypomnieć, że śmigłowce AH-64 oficjalnie mają zostać zakupione właśnie przez ten rodzaj sił zbrojnych Indii. Według planów New Delhi, mają one jednak zostać operacyjne podporządkowane dowództwu wojsk lądowych.

Według dostępnych informacji, część z uderzeniowych AH-64 ma zostać rozlokowana na północnym-wschodzie kraju. Apache mają zostać przypisane do planowanej do utworzenia grupy bojowej, stacjonującej w pobliżu miasta Panagarh w stanie Bengal Zachodni. Wesprą one operacyjnie m.in. planowane do bazowania w tym samym miejscu samoloty transportowo-tankujące A330 MRTT (Airbus A330 MRTT wygrywa w Indiach, 2013-01-05) i transportowe C-130J (Potwierdzenie sprzedaży C-130J dla Indii, 2012-07-22).

Dyslokacja AH-64 na północnym-wschodzie kraju wiąże się z planami wzmocnienia potencjału operacyjnego indyjskiej armii wzdłuż granicy z ChRL. Przypomnijmy, że w doktrynie obronnej Indii, kraj ten uważany jest za długotrwałe zagrożenie (Rozmowy chińsko-indyjskie , 2010-01-07, Indie wycofają wojska z Kaszmiru, 2010-01-18).

Wcześniej New Delhi informowało m.in. o zamiarze wysłania nad granicę z Chinami dwóch brygad pancernych (Indyjskie czołgi na granicę z Chinami, 2012-09-18). Co ciekawe, jedna z nich ma stacjonować właśnie na terenie Bengalu Zachodniego. Oznacza to, że najprawdopodobniej również zostanie przyporządkowana planowanej do utworzenia grupie bojowej. Warto też pamiętać o programie budowy przez Indie systemu podziemnych magazynów amunicji w pobliżu granicy z ChRL i Pakistanem (Indie budują podziemne magazyny, 2013-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.