Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EADS chce rozwinąć współpracę z Polską

Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2013

EADS i jego spółki – Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – chcą znacząco zwiększyć swoją obecność w Polsce. Europejska ofensywa ma ruszyć już w piątek.

Impreza zostanie zainaugurowana już w piątek. Tego dnia francuska delegacja, w skład której wejść mają m.in. minister obrony Jean-Yves Le Drian i minister spraw zagranicznych Laurent Fabius, spotka się z przedstawicielami rządu RP.

Przygotowując się do wejścia na polski rynek lotniczo-obronny, EADS, największa w Europie grupa przemysłu lotniczego i obronnego, zorganizuje w dniach 2-5 grudnia przedsięwzięcie o nazwie EADS Aerospace Meetings Poland. Podczas spotkań biznesowo-inwestycyjnych, które odbędą się w Warszawie i Łodzi, przedstawiciele EADS i spółek-córek będą prowadzić rozmowy z polskimi przedsiębiorstwami.

Spotkania wzbudziły już duże zainteresowanie wśród ponad 200 polskich podmiotów, zaproszonych do udziału. Ich reprezentanci będą mogli spotkać się z kadrą zarządzającą i specjalistami EADS, zajmującymi się m.in. zaopatrywaniem, współpracą przemysłową, pracami badawczo-rozwojowymi i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

EADS Aerospace Meetings Poland będą koncentrować się na wymianie doświadczeń z polskimi przedsiębiorstwami całego łańcucha dostaw przemysłu lotniczo-obronnego, począwszy od obszaru badań i rozwoju aż po wsparcie logistyczne dla śmigłowców (Prezentacja EC725, 2013-08-26), samolotów cywilnych i wojskowych (Centrum obsługowe Airbus Military w Warszawie, 2011-11-18), satelitów, bezzałogowych statków latających (Europejski klub bezzałogowców, 2013-11-20), elektroniki wojskowej i systemów bezpieczeństwa.

Jean-Pierre Talamoni, wiceprezes ds. międzynarodowych w EADS, powiedział: Wierzymy, że nadszedł czas na strategiczny krok w stronę zacieśnienia stosunków pomiędzy polskim a europejskim przemysłem obronnym poprzez wzmocnienie więzi z EADS, które jest prawdziwym symbolem globalnego sukcesu europejskiej branży lotniczej i zbrojeniowej. Uważamy, że w rozwijającym się przemyśle obronnym Europy Polska powinna odgrywać znacznie większą rolę. Chcemy otworzyć wszystkie spółki EADS na długotrwałą współpracę przemysłową z polskimi przedsiębiorstwami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra