Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nigeria kupi ex-amerykańskie śmigłowce?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 18 marca 2014

Przedstawiciele marynarki wojennej Nigerii złożyli wizytę w USA, w trakcie której zapoznali się ze zdolnościami śmigłowców H-46 i H-2.

Delegacja marynarki wojennej Nigerii wsiada na pokład HH-46E w celu odbycia demonstracyjnej misji poszukiwawczo-ratowniczej / Zdjęcie: NAVAIR

US Naval Air Systems Command (NAVAIR, dowództwo lotnictwa amerykańskiej marynarki wojennej) poinformowało, ze znacznym opóźnieniem, o wizycie, jaką na początku lutego br. złożyli w USA przedstawiciele marynarki wojennej Nigerii. Podczas pobytu w Marine Corps Air Station Cherry Point Nigeryjczycy wyrażali zainteresowanie zakupem śmigłowców transportowych CH/HH-46E Sea Knight i ZOP SH-2 Seasprite, pochodzących z amerykańskich nadwyżek.

Nie ujawniono, iloma wiropłatami poszczególnych typów byli zainteresowani Afrykanie. Wiadomo tylko, że odbyli oni demonstracyjną misję poszukiwawczo-ratowniczą na pokładzie HH-46E ze składu Marine Transport Squadron 1.

Marynarka wojenna Nigerii dysponuje obecnie niewielką liczbą śmigłowców. W skład floty wchodzą pojedyncze Bell 206, Airbus Helicopters AS365N2 Dauphin II oraz AgustaWestland AW109E Power i AW139. Aż trzy AW109 zostały utracone w katastrofach, a para Lynxów Mk 89 nie jest eksploatowana od ponad dekady.

Plany dowództwa nigeryjskiej marynarki wojennej zakładają posiadanie w br. co najmniej 4 śmigłowców w stanie zdatności do lotu. W ostatnich miesiącach rozpoczęto także wdrażanie planu zakupów nowych okrętów (Nigeria idzie na zakupy, 2013-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.