Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ramon Alcaraz dotarł na Filipiny

Marynarka wojenna, 06 sierpnia 2013

Na Filipiny dotarła druga z fregat typu Gregorio del Pilar, BRP Ramon Alcaraz (PF-16). Okręt będzie odpowiedzialny za patrolowanie wyłącznej strefy ekonomicznej państwa na Morzu Południowochińskim.

Pierwsza z fregat typu Gregorio del Pilar, BRP Gregorio del Pilar (PF-15), została odkupiona od USA w maju 2011. Druga, BRP Ramon Alcaraz (PF-16),  rok później / Zdjęcie: Stars and Stripes

Okręt dotarł do Filipin dzisiaj i zawitał do portu w Zatoce Subic (na zdjęciu). Fregata będzie stacjonować na terenie dawnej ex-amerykańskiej US Naval Base Subic Bay, która w najbliższym czasie zostanie przekształcona w pełnowymiarową bazę morską filipińskiej marynarki wojennej.

BRP Ramon Alcaraz to jedna z 2 fregat typu Gregorio del Pilaro odkupionych w ostatnich latach od USA (Kolejny filipiński Hamilton, 2013-07-05). Dawniej służyły one w amerykańskiej straży wybrzeża (USCG) jako kutry typu Hamilton.  W przyszłości stanowić będą trzon filipińskiej marynarki wojennej. Ich uzupełnieniem będą najprawdopodobniej fregaty typu Maestrale (Filipiny jednak z Maestrale?, 2013-07-04) oraz kilka okrętów zakupionych we Francji (Francuskie zakupy Filipin, 2013-08-05).

Fregaty Gregorio del Pilar będą użytkowane przede wszystkim do patrolowania wód wyłącznej strefy ekonomicznej państwa na Morzu Południowochińskim. Będą stanowić odpowiedź na rosnące zagrożenie interesów Manili ze strony ChRL (Zaostrza się sytuacja na Morzu Południowochińskim, 2012-12-06). Podobnie jak ogłoszone w ostatnich tygodniach plany przebazowania części jednostek wojskowych na zachód kraju (Filipiny przesuwają wojska na zachód, 2013-07-29) oraz zgoda na udostępnienie wybranych baz dla sił zbrojnych Japonii i USA (Filipińskie bazy dla USA i Japonii?, 2013-06-28).

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.