Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny rezygnują z ostatniego Hamiltona

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 września 2013

Resort obrony Filipin prawdopodobnie zrezygnuje z planów zakupu trzeciej, ex-amerykańskiej fregaty typu Gregorio del Pilar (ex-Hamilton). Zaoszczędzone w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na doposażenie wcześniejszych dwóch jednostek.

Dotychczasowy koszt remontu i częściowej modernizacji BRP Gregorio del Pilar (PF 15) (na zdjęciu) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16) to, odpowiednio: 10,1 mln USD i 13,4 mln USD / Zdjęcie NOSINT

Decyzja w tej sprawie została podjęta w ostatnim czasie. Według wcześniejszych planów, marynarka wojenna Filipin miała zakupić trzy dawne amerykańskie fregaty typu Hamilton, wcześniej użytkowane przez straż wybrzeża USA (USCG).

Pierwsze 2 z omawianych okrętów, BRP Gregorio del Pilar (PF 15) (ex-USCGC Hamilton (WHEC-715)) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16) (ex-USCGC Dallas (WHEC-716)), zostały już przekazane marynarce wojennej Filipin. Drugi z nich dotarł do tego państwa zaledwie przed miesiącem (Kolejny filipiński Hamilton, 2013-07-05, Ramon Alcaraz dotarł na Filipiny, 2013-08-06).

Decyzja Manili o rezygnacji z zakupu kolejnego Hamiltona została podjęta w oparciu o analizę opłacalności tego przedsięwzięcia. Pomogła ona ustalić, że bardziej opłacalne niż nabycie 3. jednostki omawianego typu będzie przeznaczenie zarezerwowanych na ten cel środków finansowych na dalszy remont i doposażenie 2 fregat znajdujących się już w służbie.

Warto przypomnieć, że poza ex-amerykańskimi Hamiltonami, Filipiny zamierzają wprowadzić do służby też dwa inne okręty omawianej klasy. W ostatnich miesiącach władze w Manili prowadziły negocjacje z Włochami na temat zakupu używanych jednostek typu Maestrale (Włoskie fregaty dla Filipin?, 2012-08-10, Transportery za kontrakt?, 2012-11-26). Rozmowy miały zakończyć się jednak fiaskiem, a Filipińczycy podjąć decyzję o nabyciu fabrycznie nowych fregat (Filipiny rezygnują z Maestrale, 2013-02-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.