Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

P-8A Poseidon w Australii

Lotnictwo wojskowe, 19 marca 2014

USA przebazowały jeden ze morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon do Australii, gdzie pomoże w poszukiwaniach zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 (lot MH370).

W poszukiwania zaginionego Boeinga zaangażowano jeden z P-8A, które od kilku miesięcy stacjonują na Okinawie wspierając VII Flotę US Navy / Zdjęcie: US Navy

P-8A przebazowano do Perth w południowo-zachodniej Australii. Samolot będzie patrolował wody Oceanu Indyjskiego w poszukiwaniu zaginionego Boeinga 777 (Bez danych z ACARS?, 2014-03-11). Wcześniej Poseidon operował ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Poza P-8A, USA zaangażowały w poszukiwanie zaginionego samolotu pasażerskiego także P-3C Orion. W pomoc w poszukiwaniach włączył się również m.in. niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Kidd (DDG 100), który został jednak wycofany dwa dni temu. US Navy deklaruje, że w razie potrzeby okręt może w każdej chwili powrócić do działań ratowniczych. Wysłanie P-8A do Australii może mieć także inny cel. Kraj ten zapowiedział już zakup 8 statków powietrznych tego modelu, z opcją na 4 kolejne (Australia kupi P-8A, 2014-02-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.