Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

P-8A Poseidon w Australii

Lotnictwo wojskowe, 19 marca 2014

USA przebazowały jeden ze morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon do Australii, gdzie pomoże w poszukiwaniach zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 (lot MH370).

W poszukiwania zaginionego Boeinga zaangażowano jeden z P-8A, które od kilku miesięcy stacjonują na Okinawie wspierając VII Flotę US Navy / Zdjęcie: US Navy

P-8A przebazowano do Perth w południowo-zachodniej Australii. Samolot będzie patrolował wody Oceanu Indyjskiego w poszukiwaniu zaginionego Boeinga 777 (Bez danych z ACARS?, 2014-03-11). Wcześniej Poseidon operował ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Poza P-8A, USA zaangażowały w poszukiwanie zaginionego samolotu pasażerskiego także P-3C Orion. W pomoc w poszukiwaniach włączył się również m.in. niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Kidd (DDG 100), który został jednak wycofany dwa dni temu. US Navy deklaruje, że w razie potrzeby okręt może w każdej chwili powrócić do działań ratowniczych. Wysłanie P-8A do Australii może mieć także inny cel. Kraj ten zapowiedział już zakup 8 statków powietrznych tego modelu, z opcją na 4 kolejne (Australia kupi P-8A, 2014-02-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.