Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Carabiniere zwodowana

Marynarka wojenna, 31 marca 2014

We Włoszech zwodowano czwartą fregatę typu FREMM, Carabiniere (F593).

Poza Włochami, program FREMM realizowany jest zgodnie z planem także przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji). Na zakup jednej fregaty zdecydowało się również Maroko. Nad ich nabyciem zastanawiają się z kolei władze Arabii Saudyjskiej i Peru / Zdjęcie: MO Włoch

Wodowanie Carabiniere odbyło się na terenie zakładów stoczniowych Fincantieri w Riva Trigoso na północy kraju. Jest ona czwartą z fregat typu FREMM budowanych dla Marina Militare (marynarki wojennej Włoch).

Carabiniere została zbudowana w konfiguracji do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), więc podobnie jak w przypadku przekazanej Włochom przed kilkoma tygodniami Carlo Margottini (F592) (Carlo Margottini przekazana, 2014-03-03), na jej uzbrojenie składają się: 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km. Odróżnia się tym samym od jednostek wielozadaniowych, uzbrojonych m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW.

Nazwa nadana omawianej fregacie jest nieprzypadkowa. W br. przypada bowiem dwusetna rocznica powołania do życia Korpusu Karabinierów. Stąd też ceremonii wodowania okrętu towarzyszyli przedstawiciele tej formacji. Jego wejście do służby zostało zapowiedziane na przyszły rok.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.