Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Carabiniere zwodowana

Marynarka wojenna, 31 marca 2014

We Włoszech zwodowano czwartą fregatę typu FREMM, Carabiniere (F593).

Poza Włochami, program FREMM realizowany jest zgodnie z planem także przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji). Na zakup jednej fregaty zdecydowało się również Maroko. Nad ich nabyciem zastanawiają się z kolei władze Arabii Saudyjskiej i Peru / Zdjęcie: MO Włoch

Wodowanie Carabiniere odbyło się na terenie zakładów stoczniowych Fincantieri w Riva Trigoso na północy kraju. Jest ona czwartą z fregat typu FREMM budowanych dla Marina Militare (marynarki wojennej Włoch).

Carabiniere została zbudowana w konfiguracji do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), więc podobnie jak w przypadku przekazanej Włochom przed kilkoma tygodniami Carlo Margottini (F592) (Carlo Margottini przekazana, 2014-03-03), na jej uzbrojenie składają się: 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km. Odróżnia się tym samym od jednostek wielozadaniowych, uzbrojonych m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW.

Nazwa nadana omawianej fregacie jest nieprzypadkowa. W br. przypada bowiem dwusetna rocznica powołania do życia Korpusu Karabinierów. Stąd też ceremonii wodowania okrętu towarzyszyli przedstawiciele tej formacji. Jego wejście do służby zostało zapowiedziane na przyszły rok.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.