Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6. bateria Iron Dome w służbie

Wojska lądowe, 21 sierpnia 2013

Siły zbrojne Izraela rozpoczęły użytkowanie kolejnej, szóstej już, baterii systemu zwalczającego rakiety i pociski artyleryjskie Iron Dome (Żelazna Kopuła).

Według planów Tel Awiwu, izraelskie siły zbrojne mają w ciągu 2 lat wprowadzić do służby co najmniej 2 dodatkowe baterie Iron Dome. Uważa się, że Izrael może zdecydować się na eksploatację nawet 13 zestawów tego typu / Zdjęcie: Times of Israel

Bateria została wprowadzona do służby 14 lipca, dzień po ostrzale rakietowym południowego izraelskiego miasta Ejlat przez islamistów działających z terenu Półwyspu Synaj (Debiut Iron Dome pod Ejlatem, 2013-08-13). Rozpoczęcie użytkowania 6. zestawu Iron Dome stanowi potwierdzenie wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli sił zbrojnych Izraela. Zgodnie z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami, za jego obsługę odpowiadać będą żołnierze sił rezerwowych (Pierwsza bateria Iron Dome dla rezerwistów, 2013-08-02).

Ze względu na inną niż w przypadku pozostałych baterii Iron Dome obsadę (Piąta bateria Iron Dome w służbie, 2013-04-04, Iron Dome przy granicy z Egiptem, 2012-08-20), ta będzie użytkowana w przypadku zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Pozwoli to na obniżenie kosztów jej eksploatacji.

Zaoszczędzone w ten sposób środki będą mogły zostać spożytkowane na sformowanie kolejnych baterii systemu. Nie ulega wątpliwości, że duży wpływ na powodzenie tych planów będzie też miało utrzymanie obecnego wsparcia finansowego ze strony USA (Dodatkowe fundusze na Iron Dome, 2013-04-17). Inaczej niż w przeszłości, Waszyngton ma teraz wspierać nie tylko rozwój, ale i zakup kolejnych zestawów Iron Dome

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.