Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne MH-60R dla Australii

Lotnictwo wojskowe, 26 lutego 2014

Lockheed Martin poinformował o przekazaniu Australii kolejnych 2 śmigłowców MH-60R.

Koszt zakupu 24 australijskich MH-60R to ponad 3 mld AUD (8,1 mld zł) / Zdjęcie: Lockheed Martin

Śmigłowce zostały przekazane Royal Australian Navy (królewskiej marynarce wojennej Australii) pod koniec stycznia, jednak producent poinformował o tym wydarzeniu dopiero wczoraj. Uroczystość odbyła się na terenie zakładów producenta w Owego w stanie Nowy Jork. Wiropłaty przeleciały już do Jacksonville Naval Air Station na Florydzie, gdzie dołączą do poprzednich 2 MH-60R Romeo (RAN przyjęła pierwsze MH-60R, 2013-12-11) i posłużą do szkolenia załóg.

Australia odebrała już 4 spośród 24 zamówionych w 2011 śmigłowców (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). Dostawy zakończą się w 2017. Docelowo wiropłaty będą bazować m.in. na pokładach fregat typu Anzac (Nowe systemy łączności Anzaców, 2013-12-02) oraz niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart (Stępka pod kolejnego Hobarta, 2014-02-03).

Po ich wprowadzeniu do służby, MH-60R zastąpią obecnie eksploatowane śmigłowce pokładowe S-70B-2. Romeo zostaną uzbrojone m.in. w ppk Hellfire. W przyszłości będą też mogły przenosić przyjęte w ostatnim czasie do służby torpedy MU90 (Australijskie MU90 przyjęte do służby, 2013-10-09). Na podobne rozwiązanie zdecydowali się Francuzi (Caiman odpalił MU90, 2014-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.