Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Gripena z ELST

Lotnictwo wojskowe, 18 czerwca 2014

Saab poinformował o pierwszym locie Gripena z układem samoobrony ELST.

Gripen z ELST podwieszonym pod lewym skrzydłem

Pierwszy lot samolotu wielozadaniowego Gripen z zabudowanym układem samoobrony ELST miał miejsce na początku czerwca. Jednak producent poinformował o nim dopiero teraz.

Według informacji szwedzkiego przedsiębiorstwa ESTL jest skutecznym układem samoobrony dla samolotów, którego działanie można dostosowywać zależnie od zagrożeń spodziewanych podczas misji. ESTL steruje odpalaniem flar (i opcjonalnie dipoli), w różnej kolejności i konfiguracji, a także zapewnia ochronę przed odpalonymi kierowanymi pociskami rakietowymi ziemia-powietrze i powietrze-powietrze. Co najważniejsze, flary można również odpalać do przodu, w kierunku lotu, co znacznie zwiększa skuteczność układu.

Nowy układ samoobrony w zbliżeniu / Zdjęcia: Saab

ESTL może być przenoszony pod skrzydłem, na standardowych belkach uzbrojeniowych, z zastosowaniem interfejsu kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder i AIM-120 AMRAAM. Jego masa i własności aerodynamiczne są zbliżone do AIM-120, co znacznie ułatwia integrację i nie powoduje pogorszenia manewrowości samolotu.

Szwedzi kierują swoją ofertę nie tylko do obecnych i potencjalnych użytkowników Gripenów (Wsparcie tajskich Gripenów bez zmian, 2014-06-02, Oblot Gripena NG z IRST, 2014-04-04), ale także do wojsk lotniczych eksploatujących inne wielozadaniowe samoloty bojowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.