Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sprzedaż południowokoreańskiego uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, 10 stycznia 2014

Według DAPA (Defense Acquisition Program Administration) w minionym roku Korea Południowa sprzedała za granicę uzbrojenie o rekordowej wartości 3,4 mld USD (10,4 mld PLN).

Do najważniejszych zadań DAPA w br. należeć będzie m.in. walka o kontrakt na budowę nowych fregat dla Filipin oraz uzyskanie zlecenia na okręty zaopatrzeniowe dla Królewskiej Marynarki Wojennej Australii / Zdjęcie: KAI

Miniony rok był rekordowy, jeżeli chodzi o eksport południowokoreańskiego uzbrojenia. Dla porównania, w 2012 Seulowi udało się zabezpieczyć umowy handlowe o wartości około 2,4 mld USD (7,3 mld PLN). Co więcej, gdy w 2006 powoływano DAPA do życia, sprzedaż uzbrojenia wynosiła zaledwie 250 mln USD (768,2 mln PLN).

Do największych sukcesów rynkowych Korei Południowej w 2013 z pewnością zaliczyć trzeba sprzedaż Irakowi 24 samolotów T-50 za 1,1 mld USD (3,3 mld PLN) (Irak kupił T-50, 2013-12-12) (na zdjęciu). Seulowi udało się również sprzedać Tajlandii fregatę opartą na projekcie południowokoreańskich niszczycieli typu Gwanggaeto Wielki (Saab doposaży tajskie fregaty, 2013-10-03), okręty patrolowe dla Kolumbii i Peru (Nowe patrolowce dla Peru, 2013-09-23) oraz okręt logistyczny dla Sjøforsvaret (marynarki wojennej Norwegii) za 230 mln USD (706,8 mln PLN).

Rosnąca z roku na rok sprzedaż południowokoreańskiego uzbrojenia jest dobrym prognostykiem na przyszłości. Pozwala ona bowiem zachować wiarę w realizację postawionego przed DAPA w 2010 zadania uzyskania obrotów handlowych na poziomie 4 mld USD (12,2 mld PLN) do 2020, co da Korei Południowej miejsce w pierwszej 7 największych eksporterów uzbrojenia na świecie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.