Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce ZOP dla Filipin

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 19 marca 2014

Departament obrony Filipin (DND) ogłosił zamiar zakupu dwóch śmigłowców przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP), które będą bazować na fregatach typu Gregorio del Pilar.

Wybór Wildcatów nie jest przesądzony. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że w walce o wygraną staną również Amerykanie z Sikorsky Aircraft, oferujący MH-60R Seahawk, ze względu na bliskie więzy sojusznicze łączące oba kraje / Zdjęcie: Royal Navy

Na zakup nowych śmigłowców Manila chce przeznaczyć 5,4 mld PHP (363,5 mln zł). Procedura przetargowa oraz negocjacje handlowe mają zostać zakończone w br. W ten sposób wiropłaty zostaną przekazane i wejdą do służby w 2015. Według niepotwierdzonych informacji, w przyszłości miałyby stacjonować na pokładach 2 fregat typu Gregorio del Pilar, czyli ex-amerykańskich Hamiltonach, użytkowanych dotąd przez straż wybrzeża USA (USCG): BRP Gregorio del Pilar (PF 15, ex-USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16, ex-USCGC Dallas; Filipiny rezygnują z ostatniego Hamiltona, 2013-09-03).

W ub.r. Manila zadeklarowała gotowość nabycia AW159 Wildcat, montowanych dla Wielkiej Brytanii (Pierwsze lądowanie Wildcata na niszczycielu, 2014-03-18). Gdyby w rzeczywistości doszło do ich zakupu, Filipińczycy byliby drugim zagranicznym nabywcą wiropłatów, po Korei Południowej (Sonary Flash Sonics dla AW159, 2013-10-25). Ich producent, włosko-brytyjska AgustaWestland mogłaby liczyć na kolejne zlecenie, ze względu na zamiar odkupienia od USA kolejnych dwóch okrętów, najprawdopodobniej użytkowanych przez USCG. Amerykańska formacja zleciła już prace koncepcyjne nad nowym typem jednostek tej klasy (USCG bliżej nowych kutrów, 2014-02-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.