Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne T-346A dla Włoch

Lotnictwo wojskowe, 23 grudnia 2014

Wojska lotnicze Włoch zamówiły kolejną transzę samolotów szkolenia zaawansowanego T-346A.

Obecnie wojska lotnicze Włoch mają na stanie 6 T-346A / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Przedstawiciele spółki Alenia Aermacchi i ARMAEREO (Direzione Armamenti Aeronautici, dyrektoriatu generalnego uzbrojenia lotniczego) podpisali wczoraj w Rzymie kontrakt dotyczący zakupu 3 kolejnych samolotów szkolenia zaawansowanego T-346A (miejscowe oznaczenie M-346 Master), wraz z odpowiednim wsparciem logistycznym. Jego wartość to 120 mln euro (ponad 511 mln zł).

Umowa jest częścią porozumienia, zawartego w 2009, zakładającym dostarczenie Aeronautica Militare (wojskom lotniczym Włoch) 15 samolotów T-346A. Dotychczas producent przekazał 6 z nich wraz z symulatorami lotu i trenażerami. Wszystkie wchodzą w skład 61º Stormo stacjonującego w bazie Lecce-Galatina Fortunato Cesari (Początek szkolenia na T-346A, 2014-10-08).

Koncern Alenia Aermacchi zdobył zamówienia na 59 Masterów. Na zakup samolotów tego typu zdecydowały się wojska lotnicze Izraela (Pierwsze Lavi w służbie , 2014-11-17), Polski (Podpisanie umowy na M-346 dla Sił Powietrznych , 2014-02-27), Singapuru (Singapurskie Mastery w komplecie, 2014-09-05) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.