Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-14 w armii w lutym

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2015

Rosyjskie wojska lądowe mają otrzymać w lutym pierwszą partię czołgów T-14 Armata. Mają one zostać pokazane publicznie na Paradzie Zwycięstwa w maju.

O konstrukcji nowego czołgu T-14 wiadomo niewiele. Źródła nieoficjalne mówią o bezzałogowej, zdalnie sterowanej wieży z armatą kal. 125 mm i zapasem 32 sztuk amunicji, oraz umieszczeniu załogi w odrębnej, opancerzonej, kompozytowej kapsule. Niedawno analitycy zaczęli też pisać o możliwości powstania wersji całkowicie bezzałogowej

Zastępca szefa kolegium Komisji przemysłu zbrojeniowego (WPK) FR, Oleg Boczkariew poinformował, że wojska lądowe otrzymają w lutym pierwszą partię czołgów T-14 Armata. – Nie możemy jeszcze dziś powiedzieć, ile ich będzie. Jedno jest pewne – partia będzie duża – powiedział wczoraj Boczkariew.

Czołg T-14 powstaje na bazie wspólnej, ciężkiej platformy gąsienicowej rozwijanej w ramach programu Armata (T-72 zastąpiły w Rosji wszystkie T-80, 2013-12-19; Opóźniona Armata, 2013-03-15). To samo podwozie zostało wykorzystane przy opracowaniu ciężkiego wozu bojowego piechoty (obiektu 149), który ma otrzymać nazwę T-15, oraz wozu remontowo-ewakuacyjnego (obiektu 152). T-14 i T-15 mają zostać pokazane na majowej defiladzie na Placu Czerwonym w Moskwie (Armata czyli T-14, 2014-12-05). Wojska mają rozpocząć przygotowania do Parady Zwycięstwa w marcu.

Pierwsza, niejawna prezentacja wozu Armata w trzech wersjach odbyła się w Niżnym Tagile we wrześniu 2013. Ujawniane dotąd plany mówią o tym, że seryjne czołgi T-14 wejdą do linii w 2018. O konstrukcji nowego czołgu wiadomo niewiele. Źródła nieoficjalne mówią o bezzałogowej, zdalnie sterowanej wieży z armatą kal. 125 mm i zapasem 32 sztuk amunicji, oraz umieszczeniu załogi w odrębnej, opancerzonej, kompozytowej kapsule. Niedawno analitycy zaczęli też pisać o możliwości powstania wersji całkowicie bezzałogowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.