Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prezes WZM człowiekiem 2014 Wielkopolski

Przemysł zbrojeniowy, 01 marca 2015

Elżbieta Wawrzynkiewicz, prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu (WZM), została człowiekiem 2014 Wielkopolski. Laureatka jest jedyną kobietą-prezesem spółki branży zbrojeniowej w Polsce.

2 września 2014 na MSPO w Kielcach Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu i niemiecka MTU formalnie zainicjowały działalność Centrum Obsługi Zespołów Napędowych. Umowę o serwisowaniu niemieckich zespołów napędowych wykorzystywanych w WP podpisała Elżbieta Wawrzynkiewicz i Karl Heinz Weltz, szef sprzedaży MTU / Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Elżbieta Wawrzynkiewicz, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu (WZM), została człowiekiem 2014 w Wielkopolsce. Laureatka pokonała rywali miażdżącą przewagą, uzyskując ponad 41 tys. głosów. Zdobywca drugiego miejsca uzyskał ich o połowę mniej. Tytuł człowieka roku Wielkopolski przyznają w corocznym plebiscycie czytelnicy Głosu Wielkopolskiego.

Elżbieta Wawrzynkiewicz 23 maja 2014, po wygranym konkursie na prezesa zarządu WZM w Poznaniu, została pierwszą kobietą, której powierzono zarządzanie przedsiębiorstwem sektora specjalnego (Pierwsza kobieta, 2014-05-30). W przedstawionej strategii skoncentrowała się na kwalifikacjach załogi, co jest podstawowym warunkiem pożądanej zmiany profilu produkcji – powolnej rezygnacji z remontowania nieperspektywicznego sprzętu wojskowego. Wykorzystywane są do tego kontakty zdobyte m.in. w ramach współpracy z niemieckim Rheinmetallem przy przeglądach technicznych czołgów Leopard 2A4 (WZMot serwisują Leopardy, 2011-07-22), jak również podpisana z MTU umowa na serwisowanie i remont silników nowego niemieckiego partnera.

WZM to przedsiębiorstwo, które istnieje na polskim rynku zbrojeniowym od 1945, zajmując się naprawami i modernizacją sprzętu pancernego, gąsienicowego i kołowego, a także samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych i autobusów. W ub.r. w Poznaniu zmodernizowano halę montażową i ciągi technologiczne remontu silników i pojazdów gąsienicowych. Przeprowadzony został również audyt specjalistycznego oprzyrządowania i zakup nowego wyposażenia. W 2015 rozpoczęła się przebudowa hamowni jednostek napędowych o mocy do 1100 kW.

W ramach Centrum Obsługi Zespołów Napędowych (Centrum Silników Wojskowych w Poznaniu, 2013-10-28) w zakładzie trwają prace związane z świadczeniem usług, również w zakresie serwisu remontów pojazdów cywilnych. W 2014, wspólnie z Zakładami Inżynieryjnymi Sokół, rozpoczęto m.in. reaktywację przedwojennego polskiego motocykla Sokół. Prowadzone są również rozmowy z liczącymi się na świecie producentami samochodów cywilnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.