Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowozelandzkie SH-2 już w służbie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 09 marca 2015

Siły zbrojne Nowej Zelandii przyjęły oficjalnie do służby pierwsze śmigłowce SH-2G(I) Super Seasprite.

Jeden z 3 nowozelandzkich SH-2G(I), które niedawno przyjęto do służby, podczas lotu odbiorczego / Zdjęcie: RNZAF

W piątek w bazie Royal New Zealand Air Force (królewskich wojsk lotniczych Nowej Zelandii) w Auckland / Whenuapai miała miejsce uroczystość przyjęcia do służby 3 śmigłowców morskich SH-2G(I) Super Seasprite. Wiropłaty weszły w skład 6. eskadry RNZAF, której personel odpowiada za ich obsługę techniczną, jednak załogi SH-2G(I) składają się z lotników Royal New Zealand Navy (królewskiej marynarki wojennej Nowej Zelandii).

Nowe Super Seasprite’y zastąpią w służbie SH-2G(NZ), odsprzedane Peru (Szczegóły sprzedaży śmigłowców do Peru, 2014-12-20). Jeden z SH-2G(NZ) został w 2104 wysłany do Zatoki Adeńskiej na pokładzie fregaty Te Mana, wspierając działania antypirackie w ramach operacji Ocean Shield (Nowa Zelandia dołącza do Ocean Shield, 2014-01-23). W czasie misji rozpoznawczych i obserwacyjnych śmigłowiec wylatał ponad 120 h. Obecnie inny wiropłat tego typu operuje z pokładu fregaty Te Kaha. Jego misja zakończy się w maju.

Nowa Zelandia zamówiła 10 SH-2G(I). Dwa z nich posłużą jako źródło części zamiennych dla pozostałych, które trafią na Antypody. Zakończenie dostaw zaplanowano we wrześniu br. Śmigłowce będą operować z pokładów okrętów RNZN: fregat typu ANZAC (Te Kaha i Te Mana), zaopatrzeniowca Canterbury i patrolowców typu Protector (Otago i Wellington). Ich zadania obejmować będą rozpoznanie, poszukiwania i ratownictwo, działania antyterrorystyczne i transport ładunków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.