Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szczegóły sprzedaży śmigłowców do Peru

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 grudnia 2014

Ministerstwo obrony Nowej Zelandii podało szczegóły sprzedaży do Peru pięciu śmigłowców morskich SH-2G Super Seasprite.

Nowozelandzkie SH-2G Super Seasprite będą przekazywane Peru w oddzielnych transzach, wraz z postępem dostaw na Antypody modernizowanych SH-2G(I). Marynarka wojenna Nowej Zelandii chce w ten sposób utrzymać ciągłość operacji lotniczych, prowadzonych przez śmigłowce ZOP stacjonujące na pokładach fregat rakietowych typu Anzac, HMNZS Te Mana i HMNZS Te Kaha oraz okrętu zaopatrzeniowego HMNZS Canterbury / Zdjęcie: Kaman

Śmigłowce sprzedano za 30 mln NZD (81 mln zł) wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz uzbrojeniem, w tym pociskami klasy powietrze-powierzchnia AGM-65 Maverick i torpedami. Pierwszy z wiropłatów zostanie odesłany z Nowej Zelandii w styczniu, gdy do kraju trafi początkowa transza trzech SH-2G(I) pozyskanych od Kaman Aerospace, a pierwotnie eksploatowanych przez Australię (Nowa Zelandia odbiera pierwszy Super Seasprite, 2014-12-02).

Peruwiańskie wiropłaty zostaną zmodernizowane przez General Dynamics Canada i Kamana (Modernizacja peruwiańskich SH-2G, 2014-11-24). Otrzymają nowe lub unowocześnione wyposażenie pokładowe, służące do obserwacji i analizy otoczenia oraz zwalczania okrętów podwodnych, w tym radiolokatory APS-143C(v)3 i sonary zanurzeniowe.

Śmigłowce uzupełnią w linii obecnie eksploatowane Sikorsky SH-3D i Agusta/Bell 212ASW. Będą stacjonować np. na odkupionym latem od Holandii okręcie zaopatrzeniowym BAP Tacna (ARL-158) (ex-HNLMS Amsterdam) (HNLMS Amsterdam sprzedany, 2014-07-18), a w przyszłości także na okręcie desantowym typu Makassar, przyszłym BAP Paita (Plany zakupowe Peru, 2014-12-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.