Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UGM-84L dla Japonii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 maja 2015

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż Japonii pocisków przeciwokrętowych UGM-84L Block II. Wartość porozumienia może wynieść około 200 mln USD.

Japonia chce zakupić 48 pocisków przeciwokrętowych UGM-84L Block II. Uzbrojenie będzie przenoszone przez konwencjonalne OP typu Sōryū. Sprzedaż uzbrojenia jest uzależniona od stanowiska amerykańskiej legislatywy / Zdjęcie: Boeing

Departament Obrony USA wydał zgodę na sprzedaż Japońskim Morskim Siłom Samoobrony 48 pocisków przeciwokrętowych UGM-84L Block II i wyposażenia dodatkowego, w tym kontenerów do przenoszenia, części zamiennych, dokumentacji technicznej i materiałów szkoleniowych. Wartość potencjalnego porozumienia wynosi 199 mln USD (710 mln zł). Jego realizacja zależy teraz od stanowiska amerykańskiego Kongresu.

Sprzedaż UGM-84L Block II zostanie zrealizowana w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. Pośrednikiem w całym przedsięwzięciu będzie US Navy. Pociski rakietowe wyprodukują i dostarczą zakłady Boeinga z St. Louis w Missouri. Umowa nie przewiduje offsetu.

Harpoony będą przenoszone przez japońskie konwencjonalne okręty podwodne typu Sōryū (Szósty Soryu w linii, 2015-03-13). Japońskie Morskie Siły Samoobrony wprowadziły dotąd do służby 6 jednostek tego typu. Kolejne pięć okrętów znajdzie się w linii do końca obecnej dekady. Nowe japońskie okręty podwodne zastępują w linii najstarsze jednostki typu Oyashio.

Marynarka wojenna Japonii eksploatuje już pociski przeciwokrętowe rodziny Harpoon. Uzbrojenie jest przenoszone m.in. przez niszczyciele rakietowe typu Kongō wyposażone w system Aegis z antyrakietami SM-3 (Kolejne niszczyciele Aegis dla Japonii, 2013-07-08) oraz morskie samoloty patrolowe, P-3C Orion oraz nowsze Kawasaki P-1 (Japońskie P-1 wkrótce wznowią loty, 2013-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra