Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DCNS otwiera filię w Australii

Marynarka wojenna, 20 listopada 2014

DCNS Australia będzie jednym z oferentów w przetargu na dostawę Australii serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych.

DCNS zamierza zaoferować Australii pozyskanie serii konwencjonalnych OP projektu SMX Ocean (na zdjęciu). Oparto go na atomowych OP typu Barracuda, budowanych dla marynarki wojennej Francji / Zdjęcie: Michał Jarocki

DCNS potwierdziło tym samym zainteresowanie udziałem w przetargu na dostawę 12 konwencjonalnych OP dla Australii. Francuzi zamierzają zaoferować Australii pozyskanie serii jednostek projektu SMX Ocean, który swój publiczny debiut miał podczas październikowych targów Euronaval.

Francuski producent poszukuje obecnie lokalnych partnerów. Najbliżej zawarcia porozumienia o współpracy jest stocznia ASC Pty., która miałaby zbudować okręty. W przypadku wygranej, w dostawę OP zaangażuje się też m.in. Thales Australia.

W ramach programu SEA 1000 Australia chce pozyskać 12 konwencjonalnych OP. Na ich zakup Canberra przeznaczy co najmniej 20 mld AUD (57 mld zł). Władze Australii zadecydowały, że jednostki zostaną zaprojektowane i dostarczone przez zagranicznego producenta, współpracującego z lokalnymi partnerami.

Poza DCNS udział w konkursie zapowiedziały już m.in. japońskie Mitsubishi Heavy Industries i Kawasaki Shipbuilding Corporation z ofertą w postaci jednostek typu Soryu (Drogie Soryu, 2014-09-08), niemiecka grupa TKMS z projektem Typ 216 (TKMS walczy o australijskie zlecenie, 2014-10-13) oraz szwedzki Saab.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.