Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanada wynajmie okręt zaopatrzeniowy

Marynarka wojenna, 24 czerwca 2015

Władze Kanady chcą wynająć cywilny statek transportowy i przystosować go do zaopatrywania kanadyjskich okrętów podczas misji bojowych.

Rząd Kanady chce wynająć od prywatnej stoczni Chantier Davie z Quebecu cywilny statek transportowy. Jednostka zostanie przystosowana do zaopatrywania okrętów Royal Canadian Navy. Negocjacje mają rozpocząć się już dziś / Zdjęcie: MO Kanady

Minister obrony Kanady, Jason Kenney, zapowiedział, że rząd w Ottawie rozpocznie wkrótce rozmowy z prywatną stocznią Chantier Davie z Quebecu. Władze chcą wynająć od producenta cywilny statek transportowy, który po drobnej modyfikacji będzie mógł służyć jako okręt zaopatrzeniowy, wspierający jednostki Royal Canadian Navy (RCN, królewskiej marynarki wojennej Kanady) podczas misji bojowych.

Nowa jednostka zostanie wypożyczona na 5-6 lat, do czasu aż w linii pojawi się pierwszy z okrętów zaopatrzeniowych typu Queenston. Ottawa kupi 2 okręty tego typu, które powstaną w ramach programu Joint Support Ship (JSS) o wartości 2,6 mld CAD (7,8 mld zł). Ich dostawy powinny rozpocząć się na początku lat 2020. (Kolejne opóźnienia JSS?, 2015-05-28).

Dowództwo marynarki wojennej Kanady od wielu miesięcy ostrzegało władze centralne przed skutkami ryzykownej polityki materiałowej rządu. Ottawa nie zdołała bowiem zapewnić na czas odpowiedniego wsparcia technicznego flocie, która nie dysponuje obecnie żadnym okrętem zaopatrzeniowym. Ostatnie 2 jednostki tej klasy, HMCS Protecteur (AOR 509) i HMCS Preserver (AOR 510), wycofano już bowiem z czynnej służby (HMCS Protecteur wycofany z linii, 2015-05-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra