Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Carabiniere przekazana

Marynarka wojenna, 29 kwietnia 2015

Marynarka wojenna Włoch odebrała wczoraj czwarty okręt typu FREMM, Carabiniere (F593).

W stoczni Muggiano w La Spezia odebrano wczoraj czwarty włoski okręt typu FREMM, Carabiniere (F593) / Zdjęcie: Fincantieri

Okręt odebrano wczoraj na terenie zakładów Fincantieri Muggiano w La Spezia na północnym zachodzie kraju. Carabiniere trafiła do odbiorcy rok po wodowaniu (Carabiniere zwodowana, 2014-03-31) i kilka miesięcy po rozpoczęciu pierwszych prób morskich (Pierwsze próby Carabiniere, 2014-07-06). Jednostka powinna znaleźć się w linii już pod koniec br.

Budowa Carabiniere ruszyła 6 kwietnia 2011. Okręt zbudowano w konfiguracji do zwalczania okrętów podwodnych. Uzbrojono go m.in. w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km. Jednostka ma 140 m długości i 19,7 m szerokości. Wyporność całkowita wynosi ok. 6 tys. t. Załogę stanowi 145 oficerów i marynarzy. Okręt rozwija prędkość ponad 27 w. Zasięg przy prędkości marszowej 15 w przekracza 11 tys. km. Autonomiczność jednostki obliczana jest na 45 dni.

Marina Militare (marynarka wojenna Włoch) zakupi i wprowadzi do służby 10 jednostek typu FREMM. Przed tygodniem informowaliśmy o złożeniu zamówienia na budowę i dostawę ostatnich 2 okrętów, które trafią do odbiorcy w latach 2020-2021 (Włochy zamawiają ostatnie FREMM, 2015-04-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.