Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja HMS Ocean

Marynarka wojenna, 09 października 2014

Brytyjski śmigłowcowiec, HMS Ocean, jest pierwszym okrętem Royal Navy wyposażonym w nowy zintegrowany system kontroli poszczególnych systemów pokładowych.

W ostatnich latach HMS Ocean poddawany był remontowi i modernizacji, zakładającej m.in. zamontowanie nowocześniejszych układów sterowania okrętem. Jednostka wróciła do służby na początku br. / Zdjęcie: Royal Navy

Opracowane przez BAE Systems przy współpracy z ministerstwem obrony rozwiązanie (Shared Infrastructure), umożliwia integrację oprogramowania poszczególnych systemów pokładowych okrętu, odpowiadających m.in. za utrzymanie łączności z sojuszniczymi jednostkami, nawigację oraz obserwację i analizę pola walki, w jednym urządzeniu. Ułatwia to dostęp operatorów do poszczególnych funkcji okrętu i usprawnia jego kierowanie podczas rutynowych patroli lub misji bojowych, jednocześnie redukując ilość używanych urządzeń, a tym samym zapotrzebowanie na liczbę części zamiennych.

HMS Ocean jest pierwszym okrętem Royal Navy, który rozpoczął wykonywanie zadań operacyjnych po przejściu wspomnianej modernizacji. W przyszłości, podobne rozwiązanie zostanie zamontowane m.in. na fregatach Typ 23 i 26 (Nowi podwykonawcy GCS, 2014-06-04), a także okrętach patrolowych (Kontrakt na brytyjskie patrolowce , 2014-08-12) i jednostkach desantowych typu Albion.

BAE Systems jest jednym z najważniejszych partnerów technicznych Royal Navy. Zaangażowane w budowę serii nowych okrętów, w tym m.in. atomowych okrętów podwodnych typu Astute (Pierwsze zanurzenie HMS Artful, 2014-10-07), czy lotniskowców typu Queen Elizabeth (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11), przedsiębiorstwo będzie też odpowiadało w najbliższych latach za wsparcie infrastrukturalne tego rodzaju brytyjskich sił zbrojnych, w tym rozbudowę bazy morskiej w Portsmouth (Miliardy dla Royal Navy, 2014-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.