Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja HMS Ocean

Marynarka wojenna, 09 października 2014

Brytyjski śmigłowcowiec, HMS Ocean, jest pierwszym okrętem Royal Navy wyposażonym w nowy zintegrowany system kontroli poszczególnych systemów pokładowych.

W ostatnich latach HMS Ocean poddawany był remontowi i modernizacji, zakładającej m.in. zamontowanie nowocześniejszych układów sterowania okrętem. Jednostka wróciła do służby na początku br. / Zdjęcie: Royal Navy

Opracowane przez BAE Systems przy współpracy z ministerstwem obrony rozwiązanie (Shared Infrastructure), umożliwia integrację oprogramowania poszczególnych systemów pokładowych okrętu, odpowiadających m.in. za utrzymanie łączności z sojuszniczymi jednostkami, nawigację oraz obserwację i analizę pola walki, w jednym urządzeniu. Ułatwia to dostęp operatorów do poszczególnych funkcji okrętu i usprawnia jego kierowanie podczas rutynowych patroli lub misji bojowych, jednocześnie redukując ilość używanych urządzeń, a tym samym zapotrzebowanie na liczbę części zamiennych.

HMS Ocean jest pierwszym okrętem Royal Navy, który rozpoczął wykonywanie zadań operacyjnych po przejściu wspomnianej modernizacji. W przyszłości, podobne rozwiązanie zostanie zamontowane m.in. na fregatach Typ 23 i 26 (Nowi podwykonawcy GCS, 2014-06-04), a także okrętach patrolowych (Kontrakt na brytyjskie patrolowce , 2014-08-12) i jednostkach desantowych typu Albion.

BAE Systems jest jednym z najważniejszych partnerów technicznych Royal Navy. Zaangażowane w budowę serii nowych okrętów, w tym m.in. atomowych okrętów podwodnych typu Astute (Pierwsze zanurzenie HMS Artful, 2014-10-07), czy lotniskowców typu Queen Elizabeth (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11), przedsiębiorstwo będzie też odpowiadało w najbliższych latach za wsparcie infrastrukturalne tego rodzaju brytyjskich sił zbrojnych, w tym rozbudowę bazy morskiej w Portsmouth (Miliardy dla Royal Navy, 2014-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.