Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces HMAS Melbourne

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 grudnia 2015

Załoga australijskiej fregaty rakietowej zdołała udaremnić kolejny przemyt narkotyków o wartości rynkowej 64 mln AUD.

Od lutego 2014 australijskie okręty stacjonujące na Oceanie Indyjskim przejęły ponad 5 t narkotyków lub innych substancji odurzających / Zdjęcie: MO Australii

Ministerstwo obrony Australii poinformowało o kolejnej udanej operacji antynarkotykowej Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) na wodach Oceanu Indyjskiego. Załoga fregaty rakietowej HMAS Melbourne (FFG 05), typu Adelaide, zajęła kontrabandę w postaci 216 kg heroiny o rynkowej wartości 64 mln AUD (180 mln zł).

Australijskie okręty stacjonują w regionie w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). RAN patroluje wody Oceanu Indyjskiego okalające wschodnie wybrzeża Afryki i zwalcza zorganizowane grupy przestępcze, trudniące się przede wszystkim przemytem narkotyków i innych substancji odurzających. Dochód z tego nielegalnego procederu często służy finansowaniu działalności bojówek islamistycznych.

Od kilku lat władze Australii przykładają też coraz większą rolę do ochrony własnych wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Canberra dąży do podnoszenia zdolności operacyjnych RAN i innych organizacji rządowych odpowiedzialnych za zwalczanie przemytu i nielegalnej imigracji. W tym celu kupowane są nowocześniejsze okręty patrolowe (Zamówienie na kolejne Cape, 2015-12-14; Doświadczenia z eksploatacji Cape, 2015-12-09). Rozważa się również zakup bezzałogowych statków latających, w tym śmigłowców Camcopter S-100 austriackiego Schiebela (Australijskie testy Camcoptera S-100, 2015-06-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.