Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales Australia na usługach RAN

Marynarka wojenna, 07 lipca 2014

Australijska filia Thalesa otrzymała wieloletnie zlecenie na wsparcie techniczne serii fregat rakietowych typu Adelaide.

W najbliższych latach fregaty rakietowe typu Adelaide zastąpią niszczyciele przeciwlotnicze typu Hobart. Nie wiadomo jednak, kiedy do tego dojdzie. Program ich budowy zaliczył bowiem ostatnio opóźnienie. W związku z tym, RAN musi utrzymać fregaty typu Adelaide w jak najlepszym stanie technicznym co najmniej do końca obecnej dekady / Zdjęcie: MO Australii

O zleceniu poinformował minister obrony Australii, David Johnston. Dotyczy ono rozłożonego na 4,5 roku programu wsparcia technicznego 4 australijskich fregat rakietowych typu Adelaide. Canberra podkreśla, że umowa może zostać wydłużona aż do czasu wycofania okrętów z linii. Jej ostateczna wartość mogłaby sięgnąć wówczas 130 mln AUD (371,6 mln zł).

Przez najbliższe lata Thales Australia będzie zobowiązany do dokonywania standardowych przeglądów oraz niezbędnych napraw australijskich fregat. Porozumienie nie dotyczy co prawda modernizacji wyposażenia pokładowego, jednak ministerstwo obrony ani producent nie wykluczają tego w przyszłości.

Większość prac zostanie wykonana na terenie bazy HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na wyspie Garden Island w Sydney. Jest ona teraz rozbudowywana przez Royal Australian Navy (Królewską Marynarkę Wojenną Australii, RAN) (Przygotowania pod australijskie okręty, 2013-07-19). W przyszłości będzie bowiem służyła jako port macierzysty nowych okrętów desantowych typu Canberra (HMAS Canberra opóźniona o pół roku, 2014-05-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.