Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ryanair uruchomi połączenie Kraków – Belfast

Lotnictwo cywilne, 04 marca 2016

W czwartek, 3 marca 2016, linie Ryanair poinformowały o uruchomieniu nowego połączenia z Krakowa do Belfastu.

30 października 2016 linie Ryanair mają rozpocząć regularne loty z Krakowa do Belfastu, które mają być wykonywane 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Loty na tej trasie mają być wykonywane 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele – od 30 października 2016.

W związku z uruchomieniem nowego połączenia (Zimowa siatka połączeń z Krakowa, 2015-10-27), irlandzki przewoźnik do północy 9 marca 2016 prowadzi na swojej stronie internetowej promocyjną sprzedaż biletów na listopadowe loty na trasie Kraków – Belfast w cenie od 79 zł.

Obecnie loty z Krakowa do Belfastu wykonują już linie easyJet, które rejsy na tej trasie realizują również we wtorki czwartki i niedziele. 

W lutym 2016 linie Ryanair przewiozły 7,4 mln pasażerów, czyli o 28% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, a współczynnik wypełnienia samolotów wzrósł o 4 punkty procentowe, osiągając wynik 93% (10 mln pasażerów Ryanaira w Krakowie, 2015-07-02). 

Tegoroczny luty okazał się też rekordowy dla Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. W miesiącu tym obsłużył on bowiem 310 tys. pasażerów, czyli o 19% (49 tys. osób) więcej niż w lutym 2015 (4 miliony pasażerów w Balicach, 2015-12-09).

Po raz pierwszy w historii tego lotniska w najkrótszym miesiącu roku przekroczono próg 300 tysięcy pasażerów.

Największe, bezwzględne wzrosty w lutym zawdzięczamy liniom Ryanair, easyJet oraz KLM, które w sumie przewiozły w lutym 41 tysięcy dodatkowych pasażerów – powiedział Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. – Dwaj pierwsi przewoźnicy oferują najwięcej kierunków i mają u nas największe udziały rynkowe. KLM w połowie miesiąca dodał drugi, codzienny rejs i oferuje obecnie 14 lotów tygodniowo.

Najpopularniejszym lutowym połączeniem z Krakowa była Teneryfa. Wypełnienie rejsów oferowanych na tej trasie przez linie Ryanair wyniosło aż 97%. 

Wzrost odnotowano także w liczbie wykonanych operacji lotniczych, których w lutym 2016 było 2 732, czyli o 13% więcej niż w lutym 2015. 

W dwóch pierwszych miesiącach 2016 krakowskie lotnisko obsłużyło łącznie 613 677 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w styczniu i lutym 2015. 

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra