Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AIM-120D gotowy do służby

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 kwietnia 2015

US Air Force zakończyły próby pocisku AIM-120D AMRAAM. US Navy zgłosiła jego wstępną zdolność operacyjną.

Pierwsze jednostki US Air Force zostaną uzbrojone w AIM-120D w ostatnich miesiącach br. / Zdjęcie: US Air Force

Rayhteon poinformował o dwóch wydarzeniach związanych z produkowanym przez niego kierowanym pociskiem rakietowym powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120D AMRAAM. US Air Force zakończyły już próby operacyjne i zamierzają wyposażyć w AIM-120D jednostki bojowe (Modernizacji F-22 cd., 2013-02-22).

Podczas prób najnowsza wersja AMRAAM okazała się zdolna do zwalczania wszystkich przewidzianych rodzajów celów, niezależnie od parametrów lotu nosiciela. W związku z tym dowództwo US Air Force uznało, że AIM-120D może wejść do uzbrojenia jednostek bojowych, które wykonywać będą misje ekspedycyjne.  

Z kolei szefowie lotnictwa US Navy, po zintegrowaniu i przeprowadzeniu intensywnych prób eksploatacyjnych AMRAAM-D jako uzbrojenia samolotów F/A-18C/D Hornet i F/A-18E/F Super Hornet zgłosiło wstępną zdolność operacyjną pocisku (USMC wcześniej wycofa Harriery, 2014-11-04). Pierwsze eskadry lotnictwa amerykańskiej marynarki wojennej zostaną uzbrojone w AIM-120D jeszcze w br.

Zasięg AIM-120D został zwiększony o 50% w porównaniu z AIM-120C-7. Pocisk wyposażono w dwukierunkowe łącze informacyjne i bardziej dokładny odbiornik GPS, a także polepszono jego manewrowość.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.